DEMİRHAN MADENCİLİK

CHP Malkara İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Malkara İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
- BAYRAM REKLAMLARI -
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malkara İlçe Toplantısı, partililerin katılımıyla gerçekleştirildi.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Malkara Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıya; CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun ve İlçe Teşkilatı, Eski Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve partililer katıldı.

Düzenlenen toplantının açılışında konuşan CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun, şunları söyledi:

“Bugün burada toplanma amacımız, hepinizin bildiği gibi yakın zamanda zaferle taçlandırdığımız 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ve partimizin bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleyeceğiyle ilgili düşüncelerimizi paylaşmaktır. Ekip arkadaşlarımızla bundan yaklaşık 8 ay önce yola çıktık. Bu yola çıkarken aklımızda ve ruhumuzda olan tek şey ilçemizde 10 yıl süren CHP iktidarını nasıl koruyabileceğimizdi. Bu düşünce sadece bir kazanma sevdasından ibaret değildi. Biliyorduk ki ilçemiz en iyi belediyeciliği, halkımız en iyi hizmeti bizim iktidarımızda görebilirdi.

Bu farkındalıkla gittiğimiz ilçe kongresinde Malkara’ya karşı sorumluluğu olan, halkımıza karşı bir vicdan yükü olan Atatürkçü bir fert olarak yegâne bir amacım vardı. O da Malkara’mıza karşı hizmet edebilecek, halkımıza karşı vicdan yükü taşıyan ilkeleri olan bir Belediye Başkan Adayıyla bu seçime girmekti. Eylül ayında kongremizde dediğimiz gibi, biz ilçe yönetimi olarak onu, bunu, şunu değil, Malkara halkının gönlüne dokunabilecek, seçim sürecinde çalmadık kapı bırakmayarak bu seçime girecek, girdiği seçimden de her partiden, her kesimden oy alarak en yüksek başarıya ulaşacak aday kimse onunla gitmek istedik. Bugün geldiğimiz süreçte bunu da başardığımızı büyük bir gururla söylemek istiyorum. Malkara’mız 77 mahallesi olan tarım ve hayvancılıkla beslenen bir ilçe. Malkara CHP örgütü de köylerinden her zaman yüksek oy almış bir örgüt. Bizler bu süreçte gidilmedik, kapısı çalınmadık tek bir çiftçimizi bile bırakmadık. Hükümetin onları sürüklediği bu dipsiz kuyudan onların dertlerine çare aradık. Kendileri de bizlere olan güvenlerini sandıkta bir kez daha gösterdiler. Malkara’nın merkezinde de birbirinden özel 4 mahallesi bulunmakta. Bizler bu 4 mahalleyi de gecemizi, gündüzümüzü ayırarak çalıştık. CHP farkını yine göstererek bu seçimi kazandık. Bu başarı hepimizin. Malkara’da kazandık, Tekirdağ’da kazandık, Türkiye’de kazandık.

Zafer hiçbir zaman bitmeyen bir maraton koşusudur. Hiçbir mağlubiyet ya da galibiyet sürekli değildir. Bundan sonraki süreçte Malkara Belediyesi ve ilçe örgütü olarak yüksek motivasyon ve heyecanla örnek bir belediyecilik ve halkın sorunlarına çare bulmayı hedefleyen Türkiye’nin 1. partisine yakışır bir ilçe örgütü olmak için, geleceğin kadrolarını kurmak için çalışacağız.

Kıymetli CHP’liler, şimdi hepimize bir görev düşüyor. Buradan çıktıktan sonra hepimiz parti üye sayısını arttırmak için kapı kapı dolaşacağız. Gönlünde Cumhuriyet ve Atatürk sevdası olan herkesi partimize üye olmaya davet edeceğiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in sözünü ilke edinerek; “Zafer, zafer benimdir diyebilenin, başarı ise başaracağım diyerek başlayarak sonunda başardım diyebilenlerindir” diyerek sözlerimi sonlandırıyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Daha sonra CHP Tekirdağ İl Başkanvekili Levent Gündoğdu, Nilgün Meral, Rafet Arda Eker, Baturan Kuran’ın yer aldığı Divan Heyetinin kurulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Toplantıda konuşan CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli de; “31 Mart Yerel Seçimleri bizlere, özellikle de Belediye Başkanlarımıza çok büyük bir sorumluluk yükledi. Ama ben hem Türkiye’de hem de Tekirdağ’da belediye başkanlarımızın bu sorumluluğun üstesinden en iyi şekilde geleceklerine kesinlikle inanıyorum. Bu noktada hem Tekirdağ örgütümüz hem de tüm ilçe örgütlerimiz, başkanlarımızın en yakın takipçisi ve en büyük destekçisi olacaktır. Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedefe çağdaş, demokratik Türkiye mücadelemize hiç durmadan her zaman devam edeceğiz diyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştiren Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk ise şunları söyledi: “Sayın Divan, Sayın Milletvekilim, İl Başkanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, Belediye Başkanı arkadaşlarım, İlçe Başkanlarım, Değerli Meclis Üyesi arkadaşlarım, sevgili muhtarlarım, yazılı ve görsel basının değerli emekçileri, kadın kolları ve gençlik kollarımızın değerli üyeleri, başkanları, hayatının her anında Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerini yüceltmek için, Cumhuriyet Halk Partisi'nin altı oklu bayrağını biraz daha ileri biraz daha yukarı taşımak için emek harcayan, kışın ayazında, kar ve yağmur yağarken yorulmadan, durup dinlenmeden günlerce uykusuz kalarak benimle birlikte kapı kapı dolaşan, kilometrelerce yol yürüyen, benimle birlikte ıslanmış, benimle birlikte üşümüş yüreğiyle ve emeğiyle büyük bir mücadele ortaya koymuş yol arkadaşlarım Cumhuriyet Halk Partisinin değerli ve büyük ailesi danışma kurulu toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.

Bir sorumluluk aldığınız zaman, bir başarıya ulaştığınız zaman, bir seçim kazandığınız zaman, işte o zaman oturur ve düşünürsünüz binlerce insan destek oldu, benimle birlikte yürüdü, benimle birlikte üzüldü, benimle birlikte sevindi. Şimdi hepsi adına ben görevdeyim. Tüm beklentileri karşılamak, üzerime düşen sorumluluğu tam anlamıyla yerine getirmek zorundayım. Hepsi, herkes adına bu görevdeyim. Herkesi dinlemeliyim. Herkesin sorunu ile ilgilenmeliyim ve bir çözüm bulmalıyım. Arkama baktığım zaman benim peşimde koşan insanlar şunu demeli; "Evet o gün doğru karar vermişim.” tüm duygu ve düşüncelerimizde halkımız ve talepleri her zaman ön planda olacaktır.

17 Mayıs tarihli tasarruf tedbirleri genelgesi yayınlandı Resmi Gazete’de. Birçok haber kanalından izlemişsinizdir. Resmi Gazete’dende ayrıntılarını okuyabilirsiniz. 24 yıllık sürülen saltanatın sonucunda ülkemizin geldiği ekonomik durum ortada olup belediyelerin eli kolu bağlanmak istenmektedir. Ama bizler bu baskılara boyun eğmeyerek mücadelemize devam edecek ve halkımıza en iyi hizmeti vermek adına var gücümüzle çalışacağız. Hizmet etmek için çalışacağız, tüm imkânlarımızı kullanacağız, mücadele edeceğiz, çırpınacağız. Peki ne için? Halkımızı insanımızı mutlu etmek için! Bu böyle olmamalı kıymetli arkadaşlar. Demek ki bir yerde bir şey eksik. İktidar eksik arkadaşlar iktidar eksik!

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına artık sadece bir adım kaldı. Bu adımı hep birlikte atacağız. Mücadelemizi sonuna kadar verip çocuklarımıza, geleceğimize tertemiz bir sayfa açmalıyız. Bu mücadele bizim için bir özveri değil, çocuklarımıza borcumuzdur. Geride bıraktığımız 24 yıl boyunca bu siyaset yapıldı ve artık sırtımızdaki yük arttı, borcumuz çoğaldı. Önümüzdeki genel seçimler bizlerin boynunun borcunu ödeme seçimleridir. Kenetlenerek, çoğalarak, birlik olarak, güçlü olarak, en etkili seçim dönemimize hazırlanmamız gerekmektedir. Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı hemşerilerim, Bizim mücadelemiz Cumhuriyet için, Aziz Türk Milleti için, Özgürlük için ve Demokrasi için. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.”

Toplantıda daha sonra eski Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da birer konuşma gerçekleştirdiler.

Toplantı, hazırlanan video gösteriminin izlenmesi ve üyelerin kürsüye gelerek parti çalışmaları ve Malkara’ya dair fikir ve görüşlerini belirten konuşmalarını yapmaları ile devam etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara Ziraat Odası Başkanı Ender Çeşme; Buğday Fiyatı Ne Zaman Açıklanacak?Önceki Haber

Malkara Ziraat Odası Başkanı Ender Çeşme...

Boşanma aşamasındaki eşini tabanca ile ağır yaraladıSonraki Haber

Boşanma aşamasındaki eşini tabanca ile a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar