MALTAY GIDA

CHP’nin 98. Kuruluş Yıldönümü Malkara’da Kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’nin 98. Kuruluş Yıldönümü Malkara’da Kutlandı
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Malkara ilçesinde tören düzenlendi.

Hükümet Konağı Alanında düzenlenen törene; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, CHP Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Nevzat Ulu, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar, Malkara Yağlı Tohumlar Başkanı Cem Özkan ve Yönetim Kurulu, DİSK / Genel – İş Sendikası Malkara Belde Kent A. Ş. Baş Temsilcisi Samet Güven, Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay, Meclis üyeleri, Mahalle Muhtarları ile partililer katıldı.


Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu.


CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan törende yaptığı konuşmada; Benim iki büyük eserim var? Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir. diyen büyük devrimci, ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürkün yoldaşları; 98inci yaş günümüz kutlu olsun.

Biz, egemenliğin kaynağını ulusta bulduğumuz için cumhuriyetçiyiz. CUMHURİYETÇİLİK; Kölenin yerini yurttaşın almasıdır. Yurttaşların dini, dili, ırkı ya da etnik kökeni değil, bilinç ve ülkü bağıyla bağlandığı esaslar önemlidir. O siyasal bilinç ve esas için Atatürkün ALTI OKunda bulunmaktadır.

MİLLİYETÇİLİK anlayışımız ırk ya da köken tanımadığı gibi ekonomik ve siyasal imtiyaz da tanımaz. Eşitliği esas alır. Yurttaş olmanın Yurtseverliğimizin nişanesidir. Kimsesizlerin kimsesi olan HALKÇILIK düşüncesi eşlik eder fikrimize.

Biz, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyenlerdeniz. Sosyal devlet anlayışımızın adıdır DEVLETÇİLİK. Dayanışmanın, komşusu açken tok yatamamanın, çocukların yatağa aç girmeyeceği bir ülke hayalidir

LAİKLİK ulusal bütünlüğümüzün teminatıdır. Ne din siyasallaştırılmalı, ne de siyaset dinselleştirilmelidir. Ulusal bütünlümüz önünde en büyük tehditlerden biri siyaset alanındakilerin - bugünkü gibi – dini istismar etmesidir.

Bizler devrimcileriz

DEVRİMCİLİK, Cumhuriyet düşmanı saltanat düşkünlerinin; ırkçılığın, ekonomik ve siyasal imtiyaz bağımlısı çıkar çevrelerinin, üretmeden zenginleşmek isteyen grupların; din istismarcılarının ve gericiliğin bu topraklardaki panzehridir.

İşte bu ilke ve değerlerimizin; tarihsel ve felsefi birikimimizin güvencesi olan partimiz, ne mutlu ki bugün 98 yaşında 98 yaşındaki koca çınarımız, yukarıda sıraladığım ALTI OKun değerleriyle, genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidara yürüyor.

KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN

Cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımıza olan inancımla, tüm yol arkadaşlarımı; Altı Oku, ikinci yüzyıla taşıyacak tüm hemşerilerimi selamlıyorum. Bizlerin üstün gayretleri ile karanlık yenilecektir. Şüphem yoktur. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi doğum günün kutlu olsun. Sizi en içten duygularımla kucaklıyorum. Kalplerimizin bir olduğunu biliyorum. Katılan herkese sonsuz teşekkürler. Biz kazanacağız biliyorum. Sevgi ve saygılarımla dedi.


CHP’nin 98. Yıldönümü kutlama töreni anısına topluca çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


 

Sezgin TEL

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ 2 müze ile Türkiye sıralamasında 45’inciÖnceki Haber

Tekirdağ 2 müze ile Türkiye sıralamasınd...

Poyraz, balık fiyatlarını allak bulak ettiSonraki Haber

Poyraz, balık fiyatlarını allak bulak et...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar