DEMİRHAN MADENCİLİK

Cüneyt Yüksel, Malkara Basınıyla Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cüneyt Yüksel, Malkara Basınıyla Buluştu
AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Malkara’daki basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

By Mangal’da düzenlenen programa; AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş ve Yönetimi, MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin ve Yönetimi, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Hasan Efe ve İlçe Teşkilatı, MHP Malkara İlçe Başkanı Mehmet Çeşmeliler ve İlçe Teşkilatı, AK Parti Malkara Belediye Başkanı Aday Adayları Gediz Coşkun, Gökhan Şentürk ve Birol Kaya ile Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve Malkara’da görev yapan basın mensupları katıldılar.

Düzenlenen programda ilk olarak konuşan AK Parti Malkara İlçe Başkanı Hasan Efe; “Kahvaltı programımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Cüneyt Yüksel ile birlikte ve buradaki İl Başkanlarımız ve İlçe Başkanlarımız ile birlikte Malkara’da birtakım ziyaretler yapacağız. Bunun da başlangıcı olarak basın mensuplarımızla bir aradayız. Sayın basın mensuplarımıza buraya geldiğiniz ve verdiğiniz emeklerden ötürü çok teşekkür ediyorum ve sözü Cüneyt Yüksel başkanımıza bırakıyorum” dedi.

“MALKARA’NIN BÜTÜN MAHALLELERİNDE ARTIK BURAM BURAM HİZMETİN KOKUSUNU ALACAKSINIZ”

Ardından söz alan AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel de şunları söyledi:

“Öncelikle Cumhur İttifakı’nın kıymetli teşkilat mensupları, benim için her biri birbirinden kıymetli Belediye Başkanı Aday Adaylarımız, hem abilerim hem kardeşlerim yanımda. Tabi ki bugün bir araya gelmemizin asıl sebebi olan basın mensuplarımız, her birinize hayırlı sabahlar diliyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Basın mensuplarımız aracılığıyla bizleri takip eden Malkara’da yaşayan kıymetli hemşerilerime buradan selamlarımı göndermek istiyorum.

Bildiğiniz gibi Malkara, benim Belediye Başkanlığı yaptığım Süleymanpaşa’nın komşu ilçesi. Sürekli gidip geldiğim, dostlarım, abilerimin burada yaşadığı bir ilçe. Malkara, Süleymanpaşa’sız, SüleymanpaşaMalkara’sız, Hayrabolu Malkara’sız, Malkara Keşan’sız olamaz. Ama maalesef Malkara’mızı biz istediğimiz yerlere taşıyamadık yıllardır. AK Partili Belediyeler döneminde yapılan yatırımların üstüne konulacak bir şeyler yapılamadı. Biz bunu son 10 yılda görüyoruz. İlçe Belediyesinin çalışmalarını, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını siz de gördünüz. Artık Malkara’da değişimle birlikte bir gelişimin ve dönüşümün vakti geldi geldi diyoruz. İnşallah yükselen bir Malkara’yla ilgili büyük projelerle karşınıza geliyoruz. Malkara’nın bütün mahallelerinde artık buram buram hizmetin kokusunu alacaksınız. Bunu gönülden söylüyorum ki biliyorsunuz Süleymanpaşa’da 4 yılda çok ciddi işler yaptık. Gece gündüz demeden çalıştık. Allah nasip ederse Malkara’da da bunları yapacağız. Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı’nın Malkara Belediye Başkanı el ele, gönül birliği yaparak Allah nasip ederse 5 yılda Malkara’yı hak ettiği değere taşıyacağımızı hepiniz göreceksiniz. Zor işler mi? Elbette zor olanlar da var, kolay olanlar da var. Ama Malkara’ya önemli olan gönlünüzü verebilmek. Millete hizmetkâr olacağınızı göstermek ve bu doğrultuda söz verdiklerinizi yerine getirmek için zaman ayırmak, el birliğiyle çalışmak gerekiyor. Biz buna talibiz.

“MALKARA’NIN BÜTÜN SORUNLARINI SIRALADIK”

Malkara’nın susuzluğundan tutun da asosyal bir kent oluşuna, gençlerimizin, kadınlarımızın, yaş almış büyüklerimizin maalesef ki vakit geçirebilecekleri en ufak bir alan olmayışı… Bir sürü şey sayabilirim. Bunların her birini çözülmesi gereken sorunlar başlığı altında büyükten küçüğe sıraladık. Biz dersimize çalıştık. Hangi mahallede ne sorunumuz var? Bunları nasıl çözebiliriz? Bunları tek tek kalem kalemçıkarttık. Ama şunu belirtmemde fayda var, sadece Malkara ilçesine özgü değil, bazı başlıklar var özellikle su gibi. Tüm Tekirdağ’ın sorunları olan sorunlar var. Bu ortak sorunları inşallah Cumhurbaşkanımızın bize sözü var; siz Belediye’yi alın, ne istiyorsanız yanıma gelin, dedi. 2028’e kadar biliyorsunuz bundan sonra seçim yok. Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın kapısını çaldığımızda çok hızlı bir şekilde icraata geçebileceğimiz, hazırlıkları tamamen bitmiş bir şekilde vatandaşlarımızın karşısına çıkıyoruz. Öncelikle kendi imkanlarımızla, başaramadıklarımızı devletimizin imkanlarıyla hızlıca çözmek için sahaya iniyoruz.

Öncelikle bir değişim, gelişim, sonra da bir dönüşüm olacak. Malkara’yla ilgili kampanyanın detaylarına daha sonra gireceğim. 1 hafta içerisinde tahmin ediyoruz ki İlçe Belediye Başkanı Adaylarımız belli olacak. 15 gün içerisinde de biz vaatlerimizi bütün ilçelerimize yaymış olacağız. Süleymanpaşa’da da istifa sürecime kadar olan bölüme kadar vaatlerimizin yüzde 70’inden fazlasını gerçekleştirdik. Benden sonra da Hüseyin Abi sağ olsun büyük emek verdi. Aynı şekilde Malkara’da da böyle olacak.

“MALKARA’NIN KANAYAN YARALARI VAR”

Malkara’nın kanayan yaraları var. En önemli sorunları yol. Bunun bir kısmı ilçe belediyesinin sorumluluğunda olan yerler, bir kısmı özellikle köyler arasındaki bağlantı yolları Büyükşehir’in sorumluluk alanında. Köylerimiz ne yazık ki köy kaldı, mahalle olamadı. Bu konuyla ilgili yeteri kadar destek verilmedi. İnşallah bunları aşacağız merak etmeyin. 1 Nisan’dan itibaren şunun çok net sözünü verebilirim, Allah nasip ederse biz bu yaz itibariyle Malkara’nın yol sorununu köyünden merkezine kadar ortadan kaldıracağız. Bazı yerlerde altyapı sorunları var. O altyapı sorunlarını da çözeceğiz. Malkara’mızın birçok caddesi var ama bu caddeler maalesef istediğimiz gibi değil. Sadece asfaltla bitmiyor, bir şehrin gelişmişliği o caddelerin aydınlatılmasıyla, süslenmesiyle, şehir mobilyalarıyla düzenlenmesiyle ve o caddelerdeki esnafların mesai saatlerini uzatmasıyla mümkün. Bizde maalesef hava karardığı an itibariyle şehirde hayat ölüyor, şehir sessizliğe bürünüyor. Eğer siz Belediye olarak bu caddelerde gerekli çalışmaları yaparsanız şehirdeki hareketlilik biraz da uzar ve esnaflarımız biraz daha para kazanır.

“MALKARA ASLINDA ÇOK AVANTAJLI BİR YER, KAPIYA YAKIN”

Maalesef biz Yunanistan ve Bulgaristan kapılarından yeteri kadar yararlanamadık. Özellikle Edirne ve Keşan çok ciddi anlamda turist çekiyor. Pazarlarına ciddi anlamda turistler geliyor. Kendi yöresel ürünlerini pazarlayabilecekleri alanlar yaratılmış. O alanlar da şehirde ticaret yapan ticaret erbabına para kazanmasına imkan sağlıyor. Ama bununla ilgili maalesef bizim yerel Belediyelerimiz gereğini yapmadılar. Malkara bu konuda aslında çok avantajlı bir yer, kapıya yakın. Siz eğer ki bu bölgede doğru noktalarda doğru yatırımlar yapar, doğru pazarlarsanız şehrin ekonomisine, ticaretine katkı sağlarsınız. Biz Süleymanpaşa’da yaklaşık 3,5 yıl boyunda Yunanistan ve Bulgaristan kapılarına, Bulgarca, Yunanca ve İngilizce broşürler hazırladık, Süleymanpaşa’nın tarihini, pazarlarını, pasajlarını anlatan. 3,5 yıl boyunca Cuma-Cumartesi-Pazar günleri bunları dağıttık. Şimdi Perşembe pazarında ve AVM’lerin olduğu Hükümet Caddesinde birçok yabancı turisti görebilirsiniz. Önemli olan şehrinizi nasıl tanıttığınız.

“PAZAR YERİ’Nİ ESKİ YERİNE HEMEN 1 NİSAN’DAN SONRA YAPACAĞIZ”

Biliyorsunuz Malkara’nın kanayan bir yarası haline geldi Pazar Yeri. Biz Pazar Yerini Allah nasip ederse eski Pazar yerine yapacağız hemen 1 Nisan’dan sonra. Yıllardır atıl vaziyette kalan, demirlerinin çürüyüp çürümediğini bilmediğimiz, sürekli alt katını su basan bir yerle uğraşmak yerine Malkara’nın gerçek yeri olan eski Pazar yerine yapacağız. Bu Pazar yerini de sadece 1 gün kullanılan değil, kadınlarımızın yetiştirdiği doğal ürünlerin yer aldığı, günlerini de belirleyerek Malkara’ya yeni satış alanları kazandırdığımız bir alan haline getireceğiz.”

Cüneyt Yüksel, vaatleriyle ilgili detayları ilerleyen günlerde paylaşacağını belirterek konuşmasını noktaladı ve ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Düzenlenen program, günün anısına çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Soytürk Kan Bağış Noktası’nı Ziyaret EttiÖnceki Haber

Vali Soytürk Kan Bağış Noktası’nı Ziyare...

Candan Yüceer’e Malkara’da Vatandaşlarla BuluştuSonraki Haber

Candan Yüceer’e Malkara’da Vatandaşlarla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar