DEMİRHAN MADENCİLİK

Keşan’da sezonun ilk arpa ve buğday salon satışı yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Keşan’da sezonun ilk arpa ve buğday salon satışı yapıldı
- BAYRAM REKLAMLARI -
EDİRNE’de Keşan ilçe Ticaret Borsası’nda (TB) gerçekleştirilen sezonun ilk ürünlerinin yer aldığı sembolik salon satışında Keşan’dan Serdar Uzdilli’nin hasat ettiği arpa kilosu 11.50 liradan, Gürşat Gıda Sahibi Görkan Gürşat, Yenimuhacir beldesinden Fırat Bayar’ın hasat ettiği buğday ise kilosu 15.75 liradan Kale Un sahiplerinden Barış Kale tarafından satın alındı.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Yılın ilk arpa ve buğday ürünü için dün Keşan TB’de sembolik salon satışı gerçekleştirildi. Saat 11.30’da başlayan sembolik salon satışına Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şen, İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer, Keşan LİDAŞ Müdürü Tarık Dinç, Keşan İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Göksel Bilgin, tüccarlar, üreticiler ve çocukları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, katılımcılara yılın ilk arpa ve buğday satışına ‘hoş geldiniz’ diyerek, harmanın ülkeye, bölgeye ve üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz da, tarımın dünyada yaklaşık 8 milyar insana dokunan bir sektör olduğunu belirterek, “İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmeleri için gerek bitkisel, gerekse hayvansal üretimin sürekliliğinin, verimliliğinin arttırılması için girdi maliyetlerine de düzenlemeler olmalı. Aksi takdir biz maliyetleri kaynağında çözemezsek, bir de değişen iklim koşullarına göre doğal afetler ortaya çıktığı zaman açık alanda üretim yapılan bir sektör olduğu için çokta garantimiz yok. Her ne kadar TARSİM gibi sigorta yaptırsak bile bizleri kurtarmıyor. Eğer biz bilimi, teknolojiyi tarıma entegre edemiyorsak bizim sonumuz çok hoş olmaz” dedi.

Daha sonra ise sembolik salon satışına geçildi. Sezonun ilk ürünlerinin yer aldığı sembolik salon satışında Keşan’dan Serdar Uzdilli’nin hasat ettiği arpa kilosu 11.50 liradan, Gürşat Gıda Sahibi Görkan Gürşat, Yenimuhacir beldesinden Fırat Bayar’ın hasat ettiği buğday ise kilosu 15.75 liradan Kale Un sahiplerinden Barış Kale tarafından satın alındı. Satış sonrası üreticilere, plaket takdim edilerek, mazot çeki ve yaprak gübresi hediye edildi. (DHA)

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Süleymanpaşa'da kaçak hafriyat dökenler dronla takip ediliyorÖnceki Haber

Süleymanpaşa'da kaçak hafriyat dökenler...

Tekirdağ'da terör örgütlerine fon sağlayan 2 şüpheliye gözaltıSonraki Haber

Tekirdağ'da terör örgütlerine fon sağlay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar