DEMİRHAN MADENCİLİK

Malkara Atatürk Ortaokulu TEKNOWEB Robotik Takımı, Tekirdağ İlimizi Rize’de Başarıyla Temsil Etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara Atatürk Ortaokulu TEKNOWEB Robotik Takımı, Tekirdağ İlimizi Rize’de Başarıyla Temsil Etti
- BAYRAM REKLAMLARI -
Bu yıl 5.ncisi Karadeniz temasıyla düzenlenen TEKNOFEST organizasyonu bölgedeki illerde büyük bir ilgiyle gerçekleştirildi. Malkara Atatürk Ortaokulu TEKNOWEB Robotik Takımı, Tekirdağ İlimizi Rize’de başarıyla temsil etti.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

TEKİRDAĞ İLİMİZİ RİZE'DE BAŞARIYLA TEMSİL ETTİLER

Malkara Atatürk Ortaokulu 5.ncisi Karadeniz temasıyla düzenlenen TEKNOFEST organizasyonun "İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması”nda Tekirdağ ilimizden finalist olarak katılma hakkı kazanan tek Ortaokul oldu. Takım Danışmanı Yasemin Sürücü, takım kaptanı Egehan Durgun, takım üyeleri Oğuz Kağan Çulha ve Berk Doğan'dan oluşan TEKNOWEB robotik takımı, Tekirdağ İlimizi Rize'de 5.nci Karadeniz temasıyla TEKNOFEST organizasyonunda başarıyla temsil ettiler.

"GÖZÜM ÜSTÜNDE" ADLI PROJEYLE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADILAR

Malkara Atatürk Ortaokulu öğrencileri, Sosyal İnovasyon kategorisinde Kadınlar ve İşitme Engelli bireyler için geliştirdikleri "GÖZÜM ÜSTÜNDE" adlı projeleriyle olası tehlikelere karşı tedbir almayı sağladıklarını, bireysel güvenlik alanında ortaya koydukları farkındalıkla büyük beğeni topladılar.

YAPILAN HER PROJE HER ÇALIŞMA ÇOK DEĞERLİ

Takım Danışmanı ve aynı zamanda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yasemin Sürücü, her geçen gün gelişmekte olan robotik kodlama alanında yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu vurguladı. Bu çalışmaların gençlerin hayal dünyalarının, yaratıcılıklarının, problem çözme ve analitik düşünme becerilerinin gelişiminde büyük katkısı olduğunu belirtti. Okul öncesi çağdan itibaren çocukların robotik alanına yönlendirilmesinin çocukların gelişiminde faydalı olacağını söyledi.

ÖĞRENCİLER OLARAK, TÜM SEKTÖRLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ

Yarışma sürecinin kendileri için çok verimli geçtiğini belirten takım kaptanı Egehan Durgun da; “Daha fazla destek olunması halinde çok daha fazla organizasyona katılım sağlanabileceğini, bu noktada tüm sektörlerden destek beklediklerini ve tüm öğrencilerin bu gibi etkinliklere katılması gerektiğini belirtti.

1 YILDIR BÜYÜK EMEK VERDİK!..

Takım üyelerinden Berk Doğan, projeleri için 1 yıldır büyük emek verdiklerini, projenin son aşamasında gece geç saatlere kadar okulda çalışma yaptıklarını ifade etti.

HER ZAMAN DESTEK OLDULAR

Takım Danışmanı Yasemin Sürücü, projenin her aşamasında ve yarışmalarda kendilerine her zaman destek olan Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali SARAÇ’a ve öğrenci velilerine teşekkürlerini iletti.

 


 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara’da günlerdir lağım suları yola akıyor!..Önceki Haber

Malkara’da günlerdir lağım suları yola a...

Tekirdağ’da Temmuz ayında 2 bin 135 konut satıldıSonraki Haber

Tekirdağ’da Temmuz ayında 2 bin 135 konu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar