DEMİRHAN MADENCİLİK

Malkara Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
- BAYRAM REKLAMLARI -
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Malkara Meslek Yüksekokulu 2023 - 2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Malkara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Özçoban, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan, Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Metin Dağ, Tekirdağ Barosu Malkara Temsilcisi Av. Ergün Vardar, siyasi parti temsilcileri, oda/STK/dernek başkan ve temsilcileri, Malkara Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencileri ile aileleri katıldılar.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın ardından Malkara Meslek Yüksekokulu’nun tarihi, bölümleri ve okul hakkında bilgiler içeren sinevizyon gösterimi izlendi.

Ardından Malkara Meslek Yüksekokulu dönem birincisi Tolga Can Güneş, mezun öğrenciler adına hazırladığı konuşmasını gerçekleştirdi.

Öğr. Gör. Metin Dağ: “Mezunlarımıza her zaman güvenin, gelecekleri ile ilgili endişe duymayın”

Daha sonra kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştiren NKÜ Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürü Metin Dağ, şunları söyledi:

“Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu’muzun 2023- 2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine hoş geldiniz. Bu mutlu günde sizleri şahsım, çalışma arkadaşlarım ve mezunlarımız adına, en içten duygularımla sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Bugün, bizim için çok özel bir gün. Bu gurur gününü bizlere yaşatan, başta Üniversite Rektörümüz olmak üzere; Rektör Yardımcılarımızı, değerli hocalarımızı ve idari personelimizi, fedakâr velilerimizi ve büyük ülkemizin yarınlarını oluşturacak olan genç mezunlarımızı içtenlikle kutluyor, hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer misafirlerimiz, 1993 yılında Trakya Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Meslek Yüksekokulumuz, 2006 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine bağlanmıştır. Meslek Yüksekokulumuz, 3 Teknik Program ve 1 İktisadi ve İdari Program olmak üzere toplam 4 program, 619 öğrenci, 14 öğretim görevlisi ve 17 idari personel ile 30 yılı aşkın bir süredir akademik faaliyetlerini sürdürmekte ve üniversitemizin kısa süre önce başlattığı kalite akreditasyonu yolculuğunda, hızla yol almaktadır. Ve 2023- 2024 akademik yılı sonu itibariyle de Meslek Yüksekokulumuzdan 92 öğrencimizin mezun olması öngörülmektedir.

Değerli misafirler, öncelikle ifade etmek istiyorum ki, Meslek Yüksekokulumuza büyük önem veren, katkılarını esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan İlçemiz Kaymakamı Sayın Kerem Süleyman Yüksel'e, İlçemiz Belediye Başkanı Sayın Nergiz Karaağaçlı Öztürk'e, Meslek Yüksekokulumuzun kuruluşundan bugüne kadar gelişiminde emeği geçen tüm çalışanlara, çeşitli etkinliklerimizde bizlere destek veren ilçemiz kamu ve özel kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarının değerli başkan ve üyelerine, hayırsever iş insanlarımıza ve değerli Malkara halkına şükranlarımı sunuyorum.

Saygıdeğer velilerimiz, sizler, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimiz için hazırladığımız bu törenin şüphesiz en mutlu kişilerisiniz. Gözünüz gibi sakındığınız bu pırıl pırıl gençleri bu günlere getirmede verdiğiniz koşulsuz destekler için sizleri bir kez daha tebrik ediyorum.

Sizler evlatlarınızı, vatanına ve milletine hayırlı, meslek sahibi bireyler olmaları için bizlere emanet ettiniz. Bizler de sizlerden aldığımız emanetleri bilgimiz, görgümüz ve deneyimlerimiz ölçüsünde en iyi şekilde yetiştirmeye gayret ettik.

Fedakâr velilerimiz, mezunlarımızın çok değerli anneleri, babaları ve yakınları, tüm sıkıntıların sonunda, işte bugün çocuklarınız mezun olurken yaşadığınız haklı gururu, bizler de “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu Ailesi” olarak sizlerle paylaşıyoruz.Mezunlarımıza her zaman güvenin, gelecekleri ile ilgili endişe duymayın, çünkü onlar artık daha güzel yarınlara hazırlar.

Ve sevgili öğrencilerimiz, üniversite eğitiminin temel amacı, bireylerin akademik ve mesleki, bilgi ve becerilerini geliştirerek, iş yaşamında başarılı olmalarını sağlamak, aynı zamanda olumlu, sosyal ve kişisel bir gelişme süreci sunmaktır. Bizler de sizleri bu temel amaç doğrultusunda Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılaplarına ve demokratik değerlere bağlı, çağdaş, tarihini bilen, daima bilimin üstünlüğünü benimseyen, okuyan ve araştıran, sorumluluk sahibi, dürüst ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek için özveri ile çaba sarf ettik.

Değerli mezunlarımız, sevgili gençler, eğitim hayatınızda başarılı olmanız, mezun olmanız, güzel ve değerlidir. Ancak adım atıyor olduğunuz bundan sonraki dönemde, hayatın zorluklarıyla korkmadan mücadele etmeniz ve çok çalışarak kendinizi geliştirmeniz, daha güzel ve daha değerlidir. Sağlık, mutluluk ve başarı daima sizlerle olsun. Yolunuz ve bahtınız açık olsun!”

Prof. Dr. Murat Taşan: “Meslek Yüksekokullarımız ülkemizin geleceğidir”

Malkara MYO Müdürü Öğr. Gör. Metin Dağ’ın konuşmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan da şunları söyledi:

“Bugün ortak sevincimizi paylaşmak adına mezuniyet töreninde birlikteyiz. 2 yıllık bir değerli eğitim süreci sonunda öğrencilerimiz başarılı olmak suretiyle mezun olarak bundan sonra iş hayatına atılma sürecine girme durumundalar. Bu bağlamda sizler, değerli veliler, bizler hocaları olarak çok gururluyuz ve mutluyuz.

Sevgili mezunlarımız, değerli velilerimiz; üniversitelere bağlı Meslek Yüksekokulları, çağımızda kaliteli üretim gerçekleştirebilecek, bilimsel ve teknolojik gelişime uyum sağlayabilecek, iş hayatının ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikte ara eleman değil, aranan insan gücünü yetiştirmek amacıyla önemli kurumlardır. 100 yılına ulaşan Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da muasır medeniyet yolculuğunda Cumhuriyetimizin hedeflerine ulaşmanın yollarından biri de kesinlikle genç nesillerimizin mesleki ve teknik eğitim almasından geçiyor. Bu bağlamda teknik ve mesleki liseler ve Meslek Yüksekokullarımız ülkemizin geleceğidir.

Üniversitemiz, Malkara Meslek Yüksekokulu’nun tüm mezunlarının ülkemizin her alanında kıvançla hizmet edeceklerine, Tekirdağ NKÜ ailesinin bir ferdi olarak branşlarında öncülük edeceklerine inandığımı belirtmek isterim.

Tekirdağ NKÜ ailesine katılan gençlerimize Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Duygularımın babası” ifadesini kullandığı, üniversitemize de adı verilen Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in şu sözlerini hatırlatmak isterim; “İnsan vatanını sever çünkü hürriyeti, rahatı ve hakkı vatan sayesinde vardır.” Vatan ve hürriyet sevgisiyle mezun olan öğrencilerimizin tüm yaşamları boyunca Cumhuriyetimizi, vatanımızı, milletimizi ve hürriyetimizi düşünerek meslek hayatlarını sürdüreceklerinden emin olduğumuzu ifade etmek isterim.

Değerli velilerimiz; şahsım ve mezun öğrencilerimiz adına yaptığınız tüm fedakarlıklar adına hepinize çok teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi yetiştiren, emek veren Malkara Meslek Yüksekokulu’nun değerli akademisyenlerini tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum. Malkara ilçesinin eğitime, öğretime değer veren Malkara Kaymakamımıza, yerel yönetime, kamu idarecilerine, STK’lara teşekkürlerimi arz ediyorum. Değerli gençlerimiz, her birinizin mezuniyetinizi kutluyor, sağlık ve başarı dolu bir temennide bulunarak yolunuz, bahtınız açık olsun diyor, saygılar sunuyorum.”

Kaymakam Yüksel: “Bu mezuniyet töreni bizler için çok önemli”

Son olarak bir konuşma gerçekleştiren Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ise şunları ifade etti:

“Şüphesiz öğrencilerimiz büyük bir tebrik hak ediyorlar. Hep beraber sevenleri olarak ve biz de ilçemizin idarecileri olarak onları yalnız bırakmamak için buradayız. Pandemi koşulları dolayısıyla sizden önceki mezun arkadaşlarımızın çoğu okula çok sınırlı günlerde gelebilmişlerdi. Sizler o anlamda Pandemi sonrasında eğitim öğretime neredeyse başladınız. Bu süre zarfından Malkara’da bizlerle hemşerilik yaptınız. O anlamda bu mezuniyet töreni bizler için çok önemli.

Tekrar Rektörlüğümüz kararıyla ilçelere Meslek Yüksekokullarında bu törenlerin yapılıyor olmasından dolayı, başta Sayın Rektörümüz olmak üzere bu kararı alan değerli üyelere teşekkür ediyorum.

Emeği olan çok kişi var; öncelikle tabi ki ailelere emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Buradaki eğitimleri boyunca onlarla yakından ilgilenen kıymetli Meslek Yüksekokulu’muzun değerli yöneticileri ve öğretim üyelerine şükranlarımı arz ediyorum. Malkara’da yaşadıkları süre boyunca öğrencilerimize ilgi alakalarından dolayı Malkaralı hemşerilerime teşekkür ediyorum.

Ve siz sevgili gençler, kıymetli mezunlar, sizleri de tebrik ediyorum. Bu bir son değil, başlangıç. Sizlere hayatta sağlık, mutluluk ve başarı temenni ediyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Malkara Meslek Yüksekokulu’nu derece ile bitiren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Malkara MYO yaş kütüğüne dönem plaketinin çakılmasının ardından mezun öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi.

Mezun öğrencilerin meslek yeminini etmelerinin ardından kep atma töreni ile mezuniyet töreni tamamlandı.

Törenin ardından katılımcılara geleneksel mezuniyet pilavı ikram edildi. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ'da yunuslar tekneye eşlik ettiÖnceki Haber

Tekirdağ'da yunuslar tekneye eşlik etti

Süleymanpaşa'da kaçak hafriyat dökenler dronla takip ediliyorSonraki Haber

Süleymanpaşa'da kaçak hafriyat dökenler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar