MALKARA ZİRAAT ODASI İKTİSADİ İŞLETME
MALTAY GIDA

Malkara TSO Meclisi, Ahievren’de Toplandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara TSO Meclisi, Ahievren’de Toplandı
Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Alim Kişisel Gelişim Kursu

Ahievren Mahallesi’nde yapımı yeni tamamlanan “Yöresel Köy Ürünleri Pazarı” ve Yaman Peynircilik Satış Tesisleri’nde Malkara TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaman Peynircilik İşletme Sahibi Tevfik Yamanoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Genel Sekreter Sinan Beşer ile Malkara TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldılar.

Düzenlenen toplantıda Malkara TSO Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör’ün açılış konuşmasının ardından toplantı gündemine geçildi.

6 AYLIK OLUMLU FARKIMIZ 506 BİN 3 LİRA 64 KURUŞ

Toplantıda ilk olarak Malkara TSO’ya ait 2022 yılı Temmuz ayı gelir-gider ve mizanının tetkiki yapıldı. Üyelere bilgiler veren Malkara TSO Genel Sekreteri Sinan Beşer; “2022 yılı Haziran ayı gelirimiz 628 bin 531 lira 18 kuruş şeklinde gerçekleşti. 2022 yılı Haziran ayı giderimiz ise 93 bin 591 lira 86 kuruş oldu. Haziran ayı olumlu/olumsuz farkı ise +534 bin 939 lira 32 kuruş şeklinde gerçekleşti. 6 aylık toplam gelirimiz 932 bin 47 lira 99 kuruş olurken, 6 aylık yıl giderimiz ise 426 bin 44 lira 35 kuruş oldu. 6 aylık olumlu/olumsuz farkımız ise +506 bin 3 lira 64 kuruş şeklinde gerçekleşti” dedi.

PASTANE ÜRÜNLERİ AZAMİ FİYAT TARİFE TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ

Ardından gündemin ikinci maddesi olan pastane ürünleri azami fiyat tarife talebinin görüşmesine geçildi. Tarife talebinde istenilen 100 gr. simit 5 TL, 80 gr. poğaça 5 TL, 80 gr. Poğaça (peynirli, kaşarlı, zeytinli vb.) 6 TL, 80 gr. açma çeşitleri 6 TL şeklindeki tarife oy çokluğuyla kabul edildi.

Ardından Malkara TSO Genel Sekreteri Sinan Beşer, oda faaliyetlerine dair katılımcıları bilgilendirdi.

MALKARA OSB’NİN DURUMU

Daha sonra Malkara OSB’nin durumuna dair bilgiler veren Malkara OSB Yönetim Kurulu Başkanı Barış Tanrıverdi; “OSB’mizde 400 bayan, 935 erkek çalışanımız var. Toplam 1345 çalışanımız var. Faaliyette 39 firmamız var” dedi.

Düzenlenen toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi. Malkara TSO Yönetimi, toplantının ardından yeni yapılan Yaman Peynircilik Satış Tesisleri ile Ahievren Yöresel Ürünler Pazarı’nı ziyaret ettiler.

Sezgin TEL

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ’da kara taşıt sayısı 300 bine dayandıÖnceki Haber

Tekirdağ’da kara taşıt sayısı 300 bine d...

Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan İmalatçı Üyelerine “UCUZ ŞEKER” DesteğiSonraki Haber

Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar