MALKARA ZİRAAT ODASI İKTİSADİ İŞLETME
MALTAY GIDA

Malkara TSO Yöneticileri, Ahievren Mahallesine Kazandırılan “Yaman Peynircilik Tesisleri” ile “Yöresel Ürünler Satış Alanını” Gezdiler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara TSO Yöneticileri, Ahievren Mahallesine Kazandırılan “Yaman Peynircilik Tesisleri” ile “Yöresel Ürünler Satış Alanını” Gezdiler
Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri Temmuz ayı olağan toplantısını Yaman Peynircilik ev sahipliğinde Malkara’mıza kazandırılan Ahievren Mahallesi Yöresel Ürünler Satış Alanı Yaman Peynircilik Tesislerine gerçekleştirdi.
Alim Kişisel Gelişim Kursu

Malkara TSO üyeleri, Temmuz ayı toplantısının ardından Malkara Belediyesi, Yaman Peynircilik ve S. S. Ahievren Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin işbirliğinde Ahievren Mahallesine kazandırılan “Ahievren Mahallesine Yöresel Ürünler Satış Alanını” gezdiler.

TESİS VE ÜRÜNLER HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

İlk olarak Yaman Peynircilik Tesislerini gezen TSO üyeleri, tesis ve ürünler hakkında aynı zamanda TSO meclis üyesi olan başarılı, girişimci iş adamı Tevfik Yamanoğlu’ndan bilgiler aldı ve yöresel Yaman Peynircilik ürünlerinden alışveriş yaptılar.

ÜRETEN, EMEK EDEN, YETİŞTİREN HER ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ

Daha sonra, Ahievren Mahallesine Yöresel Ürünler Satış Alanında köy pazarında yer alan üretici köy kadınları ile üretici beyleri tek tek ziyaret eden Malkara TSO Başkanı Ümran Bilgin ve TSO Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör ile TSO üyeleri üreticilerle tek tek konuşarak, tarlalarında ürettikleri yöresel ürünlerinden satın aldılar. Malkara TSO, olarak üreten, emek eden, yetiştiren her üreticinin yanında olduklarını belirttiler.

BÜYÜK DESTEKLERİ OLDU

Yapılan ziyaret sonrası açıklamada bulunan Yaman Peynircilik sahibi iş adamı Tevfik Yamanoğlu; Ahievren Mahallemize yatırım fırsatı vererek bu güzel tesisin Malkara’mıza kazandırılmasında büyük destekleri olan başta Malkara Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul’a, Ahievren Mahalle Muhtarımız Bülent Avcı’ya ve Malkara Belediye Meclis üyelerimiz ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.  

TESİSİN FİZİKİ YAPISINI AÇIKLADI

Yöresel Ürünler Satış Alanı toplam 750 m² alandan oluşmaktadır. Ana bina 460 m² dir. Ana bina içerisinde 175 m²si Yaman Peynircilik Satış Alanı, 125 m²si Ahievren Kooperatifi’nin satış alanı, 160 m²si dini ve sosyal tesisimiz yer almaktadır. Ana binadan hariç satış alanının da 25 tane yöresel ürün satış dükkânı bulunmaktadır.

İNŞALLAH BU KAZALARA SON VERMİŞ OLACAĞIZ

Bu tesisimizin en güzel tarafı da yol boyunda satış yapan üreticilerimizin bizlerle tesisimizde birlikte olarak; Ana yolda meydana gelebilecek trafik kazalarının önüne geçmek olacak. İnşallah bu kazalara da son vermiş olacağız” dedi.

MALKARA TSO ADINA TEŞEKKÜR ETTİ

Malkara TSO Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör yaptığı konuşmada; Malkara’mıza Ahievren Mahallemize böylesine güzel bir tesis kazandıran Malkara Belediyesi, Yaman Peynircilik ve S. S. Ahievren Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yöneticilerine Malkara TSO adına çok teşekkür ediyoruz.

AİLE, BÜR BÜTÜN OLARAK ÜRETİMİN İÇERİSİNDE

Ben kadın bir girişimci ve kadın bir başkan olarak, bugün köy pazarını gezerken üretimin başında olan kadın üreticilerimizi satışın da başında görmekten çok büyük bir mutluluk duydum. Erkeklerimiz yapılacak diğer işleri yaparken, bayanlarımızda hasat ettikleri ürünlerini satışını üstlenmişler. Aile bir bütün olarak üretimin içerisinde. Kadın – Erkek ayrımı yapacak zamanları çoktan geçtik. Dolayısıyla herkes sorumluluğu üzerine alıp, aile bütçesine katkı vermek için elinden gelini yapıyor. Bu da gurur verici bir şey” diye konuştu.

 

 

 

Sezgin TEL

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara'da iki aracın çarpıştığı kaza kamerada: 1 yaralıÖnceki Haber

Malkara'da iki aracın çarpıştığı kaza ka...

Üvey babasını öldürdüğü iddia edilen 17 yaşındaki genç, dedesiyle kaçarken Malkara'da yakalandıSonraki Haber

Üvey babasını öldürdüğü iddia edilen 17...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar