DEMİRHAN MADENCİLİK

Malkara Ziraat Odasının katkılarıyla "HASAT BAYRAMI" düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara Ziraat Odasının katkılarıyla "HASAT BAYRAMI" düzenlendi
Malkara ilçesine bağlı Çavuşköy Mahallesinde gerçekleştirilen Hasat Bayramına vatandaşlar ve çiftçiler tarafından yoğun ilgi gösterilirken, hediye çekilişi yapıldı.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Gerçekleştirilen etkinliğe, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Malkara Ziraat Odası Başkanı Ender Çeşme, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları, Tekirdağ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, Malkara Yağlı Tohumlar Başkanı Cem Özkan, Siyasi Parti Başkanları, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, STK Başkanları, Çavuşköy Mahalle Muhtarı Erdal Esen, Muhtarlar, Vatandaşlar ve Çiftçiler katıldı.

BÖYLE BİR ORGANİZASYONDA MALKARA'MIZIN EV SAHİPLİĞİ YAPMASINDAN MUTLULUK DUYUYORUZ

Malkara Ziraat Odası Başkanı Ender Çeşme programda yaptığı açıklamada; Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bize ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır. Hasat, çiftçimizin bir yıllık emeğinin alın teri ve bekleyişinin semeresini topladığı bir bayramdır. Buğday ve Hasat, kültür kodlarımıza yerleşmiş değerlerdir. Hasatla beraber sabır ve alın teriyle geçen bir üretim sezonunun sonunda toprağın bize verdiği ürünleri topluyoruz.

Çiftçilerimiz buğdayın ekiminden hasat zamanına kadar 9 ay bir annenin evladını beklediği gibi hasadı beklemektedir. Hasat Bayramımızın uzun yıllar devam etmesini diliyorum. Şu anda hasadımız devam ediyor. Köylerimizde arpa biçimleri bitti. Buğday biçimleri de devam ediyor. Çiftçimiz bu sene fiyatlardan dolayı mutsuz. Ama tabi elimizden bir şey gelmiyor. Sıkıntımızı her platformda dile getirmeye çalışıyoruz.

Ayrıca bu vesile ile hatırlatmak isterim ki, buğday hasadının devam ettiği şu günlerde, artan sıcaklıklarla birlikte çeşitli nedenlerle meydana gelebilecek yangınların önlenebilmesi, çiftçilerimizin büyük emek ve alın teri ile yetiştirdiği ürünlerin yangın nedeni ile yok olmaması için lütfen çok dikkatli olalım. Önlemlerimizi alalım.

Hasat bayramımızın hayırlı olmasını ve tüm çiftçilerimizin bereketli, bol kazançlı bir sezon geçirmesini diliyorum, dedi.

Konuşmaların ardından üreticiler için özel olarak hazırlanan hediye çekilişi etkinliği düzenlendi. Şanslı çiftçiler, kuzu, buzağı, yem, gübre, çeşitli tarım araçları ve ekipmanları gibi sürpriz hediyelerle ödüllendirildi.

Daha sonra protokol üyelerinin katılımıyla temsili hasat uygulaması gerçekleştirildi. Vatandaşlar Hasat Bayramı kapsamında kurulan stantlara büyük ilgi gösterdi. Malkara Belediyesi Halk Oyunları ekibinin hünerlerini sergilediği programda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası sahne aldı ve katılımcılara keyif dolu bir akşam yaşattı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Edirneli pehlivanlar, Kırkpınar'a 35 derece sıcak altında hazırlanıyorÖnceki Haber

Edirneli pehlivanlar, Kırkpınar'a 35 der...

Tekirdağ'da 11 bin 327 litre sahte zeytinyağı ele geçirildiSonraki Haber

Tekirdağ'da 11 bin 327 litre sahte zeyti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar