DEMİRHAN MADENCİLİK

Malkara'da Yılın İlk Buğdayı 12,50 TL’den Satıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara'da Yılın İlk Buğdayı 12,50 TL’den Satıldı
- BAYRAM REKLAMLARI -
Malkara ilçesinde 2024 yılı hasat sezonunun ilk yeni mahsul buğdayı, 12 Lira 50 Kuruştan Beşerler Tarım Hüseyin Beşer tarafından satın alındı.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

2024 yılı buğday ilk ürün satışı, açık arttırma usulü ile Malkara Ticaret Borsası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Açık attırmaya; Tüccarların yanı sıra ev sahibi Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atila Ayaz, Malkara Ticaret Borsası Meclis Başkanı Adnan Çimen ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökay Hançer, Genel Sekreter Fatih Yılmaz ile Borsa Yöneticileri, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner, CHP İlçe Başkanı İsmail Uzun, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Teyfik Yamanoğlu, Basın mensupları, Ticaret Borsası çalışanları katıldı.

Malkara ilçesi Pirinççeşme Mahallesinde hasat edilen Vahit Uysal’ın getirdiği Basilio cinci buğday ürünü (2000 kg), yapılan açık attırma sonunda Beşerler Tarım Hüseyin Beşer tarafından kilosu 12 Lira 50 Kuruştan satın alındı.

BASİLİO CİNCİ BUĞDAY ÜRÜNÜN DEĞERLERİ:

Hektolitre: 79,7 Nem: 11,1 Protein: 12,9 Gluten: 32,7 G. İndex: 89 Sedim: 34 G. Sedim: 45 Sertlik: 78 Alveograf: 377

TİCARET BORSASI’NDAN “50 LİTRE MAZOT”

İlk ürünü getirmesi dolayısıyla üretici Vahit Uysal’a “50 LİTRE AKARYAKIT” Malkara Ticaret Borsası tarafından hediye edildi.

AÇIKLANAN FİYAT DAHA YUKARILARDA OLMALIYDI
Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atila Ayaz satış sonrası yaptığı açıklamada; Malkara’mızda üretilen Ticaret Borsamıza satış için gelen 2024 yılının ilk ürünün kalitesi çok iyi. İnşallah bundan sonra gelen ürünlerimizin de kalitesi çok iyi olur ve tüccarlarımızın tarafından iyi fiyattan satın alınır. Tüm Malkaralı çiftçilerimize ve üreticilerimize 2024 sezonu hayırlı uğurlu olsun” dedi. Borsanın fiyatlarının iyi olduğunu ancak, açıklanan fiyatın daha yukarılarda olması gerektiğini söyledi.  Buğday hasat sezonunun tüm Üreticilerimize, Üyelerimize ve Sanayicimize hayırlı olmasını diledi. Kurban Bayramlarını kutladı. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
S.S. Malkara Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı “ERDAL ARSLAN” OlduÖnceki Haber

S.S. Malkara Motorlu Taşıyıcılar Koopera...

Marmara'da hava sıcaklıkları 8 ila 12 derece artacakSonraki Haber

Marmara'da hava sıcaklıkları 8 ila 12 de...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar