MALKARA ZİRAAT ODASI İKTİSADİ İŞLETME
MALTAY GIDA

Meral Akşener, Malkara’da Coşkuyla Karşılandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Meral Akşener, Malkara’da Coşkuyla Karşılandı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Malkara’da vatandaşlarla buluştu.
Alim Kişisel Gelişim Kursu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Covid-19 Pandemisi sebebiyle daha önce yarım kalan Tekirdağ turunu tamamlamak üzere Malkara’yı ziyaret etti.

Malkara’da zaman zaman yağışlı havaya rağmen Malkaralı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, coşkuyla karşılandı. Malkaralı vatandaşlarla selamlaşan, verdikleri atkı ve yazmaları boynuna asan Meral Akşener, ardından burada Malkaralı vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşması sık sık alkışlarla ve emeklinin, çalışanların “ET ALAMIYORUZ, GEÇİNEMİYORUZ” sözleriyle kesilen Meral Akşener, şunları söyledi:

“ALLAH BENİ VE ARKADAŞLARIMI SİZLERİN KARŞISINDA UTANDIRMASIN”

“Çok sağ olun. Öncelikle bugün burada işinizi, gücünüzü bıraktınız, zamanı benimle geçirmek için buradasınız. Bu büyük bir vebal benim için. Çünkü en kıymetli şey zamandır. Onu benim ve arkadaşlarımla geçirmek için buradasınız. Allah sizden razı olsun, hakkınızı helal edin. Allah beni ve arkadaşlarımı sizlerin karşısında utandırmasın. Size yalan söyleyenlerden eylemesin, sözünden cayanlardan eylemesin, sizi unutanlardan eylemesin inşallah.

Evet, tam 2,5 yıldır il il, ilçe ilçe, esnaf dükkanı, esnaf dükkanı geziyorum. Bunu yapma nedenim; bir gün gruptayım. Kendime göre çok güzel bir konuşma yaptım, ekonomiye dair, seçmene dair, milletimize dair harika bir konuşma bana göre. Çıktım, basın mensubu kardeşlerim dizilmişler; zannediyorum ki o konuyla ilgili daha ayrıntılı soru soracaklar. Ben de durdum karşılarında, bekliyorum. Yüzümde bir gülümseme. Büyük bir ciddiyetle basın mensubu kardeşlerim neyi sordular biliyor musunuz? “Sayın Erdoğan Sayın Kılıçdaroğlu’na şunu dedi, Sayın Kılıçdaroğlu da cevap olarak şunu söyledi. Sen ne diyorsun?” Şimdi Trakyalılar beni tanır; ağzına geleni yutamayan bir insanım. Elimden ağzıma dilime gelen şu; elinin körünü diyorum! Ama Genel Başkan olunca utandım, diyemedim, yutkundum, bana ne dedim gittim. İşte emekli ablamız, 2.500 lira maaş alıyordur. Bu parayla et de alamaz, hiçbir şey yapamaz. Ne dedi; açız! Ne dedi; et alamıyoruz!

“CUMHURBAŞKANI’NIN ÇOK DERDİ VAR; 140 BİN LİRA İLE GEÇİNEMİYOR, NE YAPSIN!”

Cumhurbaşkanının çok derdi var; 5 maaş alan danışmanlar var, 11 maaş alan danışmanlar var. Şimdi kendi maaşına yüzde 40 zam yapıyor. Geçinemiyor, 140 bin lira ile geçinemiyor ne yapsın! 13 uçak var, itibardan tasarruf olmaz. Senin çocuğun işsiz, 10 maaş alan danışman var. Bu reva mı kardeşim? Haram olsun, zıkkım olsun!

“AK PARTİ BÜNYESİNDE DAYISI OLDUĞU İÇİN YANDAŞ İNSANLARIN ATANDIĞINI GÖRÜP AĞLAYAN GENÇLER VAR”

Çiftçi mazottan, ilaçtan, gübreden inim inim inliyor. Zamlarından inim inim inliyor. Bu sene teker tokmak ekildi. Nisan ayında son gübre atılacaktı, atılamadı. İlaç atılacaktı, atılamadı. Anadolu’yu geziyorum ben. Tarlaların arasından geçiyorum, yabani otlar sarmış, ekinlerin boyu küçücük, güdük kalmışlar. Ağlayarak gebe hayvanını kesime gönderdiğini söyleyen besici gördüm. Ağlayarak süt ineğini kesime gönderdiğini söyleyen süt üreticisi gördüm. Ağlayarak bu sene ekin alamayacağız, buğday alamayacağız diyen çiftçi gördüm. O dükkanların içinde ağlayarak bu gece ne pişireceğini bilmeyen kadınlar gördüm. Asgari ücretle çocuğunu okutmak konusunda ne yapacağını bilemeyen babalar gördüm. 92-96-88 puan alıp atanamamış, mülakatta elenmiş, 58 puanla 62 puanla yanındaki arkadaşının AK Parti bünyesinde dayısı olduğu için, yandaş olmuş insanların atandığını görüp ağlayan anneler, ağlayan babalar, ağlayan gençler gördüm.

“CEKETİMİ ATSAM SEÇİLİRİM, DİYENLERİN ZAMANINI BİTİRECEĞİZ”

Şimdi esnaf dükkanlarını gezeceğiz. Bu bölge ekonomi olarak iyi bir bölgedir. Tekirdağ merkezden geliyorum, esnafın hali içler acısı. Eminim Malkara’da da durum aynı. Yapacağımız tek bir şey var; seçmen velinimet olmalı. Nasıl o dükkanların içinde müşteri velinimet ise seçmen de velinimet olmalı. Seçmenin velinimet olması için siyasetçiyi ayağınıza getireceksiniz. Benim gibi bütün ağalar gelecek karşınıza. Ceketimi atsam seçilirim, şapkamı atsam seçilirim diyenlerin zamanını bitireceğiz. El ele, kalp kalbe verip bu harami düzeni, demokrasiyle, oylarınızla sandıkta emekli edeceğiz inşallah.

“HEPİMİZİN CEBİNDEN ALDI, ELİN HARİRİ’SİNİN CEBİNE 24 MİLYAR LİRA PARA KOYDU”

Ondan sonra da en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak. Asgari ücret zamlarla karşılaştığı zaman eğilmeyecek, bükülmeyecek, üzülmeyecek derecede olacak. Elin Hariri’sine 24 milyar lira parayı koydu cebine. Hepimizin cebinden aldı Hariri’nin cebine koydu. Buna karşılık çiftçinin Nisan ayındaki gübresini bedava verebilirdi, vermedi. Bu bir harami düzendir, bu bir haram düzenidir. El ele verip beraber bitireceğiz. İyi ki varsınız, iyi ki beraberiz. Allah’a emanet olun, sağ olun var olun…”

Meral Akşener, ardından 14 Kasım Caddesi üzerinde çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren esnafları dükkanlarında ziyaret ederek Malkara programını tamamladı.

Sezgin TEL

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara’da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandıÖnceki Haber

Malkara’da 300 dönüm buğday tarlası alev...

Tekirdağ’da 2 milyon dekar alanda tahıl tarımı yapılıyorSonraki Haber

Tekirdağ’da 2 milyon dekar alanda tahıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar