DEMİRHAN MADENCİLİK

MHP Malkara İlçe Başkanlığına “Mehmet Çeşmeliler” Seçildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MHP Malkara İlçe Başkanlığına “Mehmet Çeşmeliler” Seçildi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malkara İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. MHP Malkara İlçe Başkanlığına “Mehmet Çeşmeliler” seçildi.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Malkara Kapalı Belediye Salonu’nda 10 Ağustos 2023 Perşembe günü gerçekleştirilen, MHP Malkara İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongresi’ne; MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin ve MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saray MHP İl Meclis Üyesi Mümin Buluş, MHP Malkara İlçe Başkanı Uğur Günay ve Yönetimi, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Malkara Muhtarlar Derneği Başkanı Ender Çeşme, Camiatik Mahallesi Muhtarı Recai Öztürk, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan, Maltaş Başkanı Hasan Efe, Malkara Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Şen, Malkara Sanayi Sitesi Başkanı Arif Kızıl, MHP’li Delegeler ve partililer katıldı.

Düzenlenen kongrede; Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve Divan Heyeti’nin belirlendi. Divan Başkanlığına Saray MHP İl Meclis Üyesi Mümin Buluş, Divan Üyeliklerine Tekirdağ MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Kuş ve Malkara MHP İl Meclis Üyesi Selahattin Karacaoğulları oybirliğiyle seçildi. Gündem maddeleri Divan Başkanı tarafından okunarak, sunulan MHP Malkara İlçe Yönetimi Faaliyet Raporu ve Mali Raporu oybirliğiyle kabul edilerek yönetim ibra edildi.

Raporların okunmasının ardından ilk olarak kürsüye gelen MHP Malkara İlçe Başkanı Uğur Günay; Hepiniz 14. Olağan Kongremize hoş geldiniz. Değerli misafirler;

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

Geçerliliği milli irade olan, insan odaklı, seviyeli, ilkeli, dürüst bir siyaset anlayışı ile adaleti ve hakkaniyeti esas alan bir yönetim anlayışını tesisi etmek; toplumsal barış ve huzuru hakim kılmak DEMEKTİR.

Devletin, ülkesi ve milliyetiyle bölünmez bütünlüğünü, hak ve menfaatlerini korumak DEMEKTİR.

İnançlı, yüksek ahlaklı ve çağın gerektirdiği niteliklere sahip nesiller yetiştirmek DEMEKTİR.

Temel insan hak ve hürriyetlerini geliştirmek, hukukun üstünlüğünü hakim kılmak, demokratik standartları yükseltmek DEMEKTİR.

Hürriyet, adalet, hakkaniyet ve fırsat eşitliğini esas alan, milli, insani ve ahlaki değerlerin ön plana çıktığı siyasi ve toplumsal düzen ile kültürel iklimi tesis etmek DEMEKTİR.

Kardeşlik hukukunu ve dayanışma kültürünü geliştirmek, milli birlik ve bütünlüğü tesis etmek DEMEKTİR.

Türk millerinin maddi ve manevi gelişmesi önündeki engelleri kaldırmak; dengeli ve adaletli bölüşüm sistemine dayanan bir gelir dağılımı oluşturmak DEMEKTİR.

Yatırım ve istihdam kapasitesi yüksek, ileri teknolojiyi ve YATIRIMCI hürriyetini esas alan uluslar arası rekabet gücüne sahip sürdürülebilir büyümeyi gerçekleştirecek bir ekonomi tesis etmek DEMEKTİR.

Barış, mutluk ve adaletin hakim olduğu bir dünya nizamının tesisinde ülkemizin söz sahibi olmasını sağlamak, suretiyle milletimizi çağın kudretli, itibarlı ve önder toplumlarından biri yapmak ve tarih sahnesinde ebedi kılmaktır. DEMEKTİR.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİ TÜRKİYE DEMEKTİR

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyin tensipleri ile göreve geldiğim günden itibaren merhum İbrahim Zilbastı Başkanımızın kurmuş olduğu Yönetim Kurulu ile birlikte ideali birlikten kuvvet doğar inancı olan geçmişte partimize emek vermiş ve gelecekte her daim MHP’li Ülkücü Dava Adamı olan arkadaşlarım ile çalışmanın mutluluğunu yaşadım.

Her zaman partimizin ve üyelerimizin yanında olmaya gayret gösterdim.

Buradan her zaman bana desteğini esirgemeyen başta aileme, il başkanıma, yönetim kurunla, meclis üyemize, ülkü ocaklarımıza, ve değerli üyelerimize teşekkürlerimi sunarım.

Benden sonra gelecek İlçe Başkanımıza ve Yönetimine çalışmalarında başarılar diler, saygılarımı sunarım. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!” dedi.

Ardından söz alan MHP Malkara İlçe Başkan Adayı Mehmet Çeşmeliler; Bana verilen bu görevi davamıza layık bir şekilde yerine getirebilmek için yönetimimiz ile birlikte elimizden geleni yapacağız.

Görüyoruz ki halkımızın MHP’den beklentisi çok. İnşallah kimsenin yüzünü kara çıkartmadan hep beraber çalışıp Malkara’da Milliyetçi Hareket Partisini ileriye taşıyacağız.

İlk hedefimiz yerel seçimlerde üyelerimiz, kadın kollarımız ve gençlerimiz ile Milliyetçi Hareket Partisini Malkara’da birinci parti yapıp Belediyeyi almaktır.

Ben Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı olarak, Kamu Kuruşları ve STK Başkanlarımız ile birlikte her daim halkımızın yanında olacağız.

14. Olağan Kongremize katılım sağladığınız için teşekkür ederiz “ dedi.

Son olarak söz alan MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin; Hepiniz, sadece bugünün değil, yarınların da partisi olan Milliyetçi Hareket’in Malkara İlçe Kongremize hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bugün, Türk Milliyetçileri, geleceğe ilişkin tartışmaların yoğunlaştığı bir dönemde Türk Milleti’nin de söyleyecek bir sözü olduğu için buradadır.

Evet, bugün Malkara bu güzide şölene ev sahipliği yapmaktadır. Kongremiz, Herkese kutlu ve uğurlu olsun.

BİZ BİRİZ, İRİYİZ, DİRİYİZ VE BAREBERİZ

Kongremizin kaybedeni yoktur. Aramıza nifak tohumları sokmaya çalışanların aramızda işi yoktur. Merhum vatan şahiri Mehmet Akif’in dediği gibi girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindirmez. Bizimde yüreklerimiz burada toplu vuruyor VE DÜŞMANI KORKUTUYOR… Bu yüzden bu güne kadar yapmış olduğu hizmetler için ben Uğur Günay başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyor, yeni görev alacak olan Mehmet Çeşmeliler başkanıma ve yönetim kuruluna da başarılar diliyorum. BİZ BİRİZ, İRİYİZ, DİRİYİZ VE BAREBERİZ…” dedi.

MHP Tekirdağ İl Başkanı Şirin’in konuşmasının ardından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği konuşma katılımcılarla paylaşıldı ve seçime geçildi.

İŞTE MEHMET ÇEŞMELİLER’İN YÖNETİMİ

Tek aday ve tek liste ile girilen seçimde, MHP Malkara İlçe Başkanı Mehmet Çeşmeliler, İlçe Başkanı olarak seçildi. Mehmet Çeşmeliler’in Yönetimi ve İl Delegeleri ise şu isimlerden oluştu: 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara'da Kırsal Mahallelere Konforlu Ulaşım Dönemi BaşlıyorÖnceki Haber

Malkara'da Kırsal Mahallelere Konforlu U...

Malkara Muhtarlar Derneği Mahaller Arası Futbol Turnuvasında “FİNALİSTLER” Belli OlduSonraki Haber

Malkara Muhtarlar Derneği Mahaller Arası...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar