MALTAY GIDA

Tekirdağ Roman Dernekleri Federasyonundan Toroğlu’na Suç Duyurusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tekirdağ Roman Dernekleri Federasyonundan Toroğlu’na Suç Duyurusu
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Tekirdağ Roman Dernekleri Federasyonu, futbol yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu hakkında bir televizyon programında Roman vatandaşların tepkisini çeken sözleri nedeniyle, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Eski hakem, futbol yorumcusu Erman Toroğlu'nun, önceki gün yayınlanan televizyon programında, Gaziantep Futbol Kulübü eski teknik direktörü Sumudica'ya yönelik kullandığı, "Böyle çingenelik olur mu? Bu çingenelik" sözleri üzerine Tekirdağ genelinde Roman dernekleri, federasyonlar ve siyasi partiler ardı ardına açıklama yaparak Toroğlu'nu kınadı. Tekirdağ Roman Dernekleri Federasyonu ise adliyeye giderek, Toroğlu hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili olarak yazılı basın açıklaması yapan Tekirdağ Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Göksel Fil; Bazen bir çiçek tezgahında yüzünüze gülümsüyoruz, bazen çöpünüzü topluyoruz, bazen doktor olup hastalarınıza bakıyoruz, bazen sizler için filmler çekiyoruz ya da müziğimizle hayatınıza neşe katıyoruz. Sizler kadar hayatının içinde sizler kadar normal yaşıyoruz.

Evet Çingeneyiz: Ancak kullandığı dilin ağırlığını taşıyamayan travmatik kişiliklerin bize yüklediği anlamları barındırmıyoruz.

Evet Çingeneyiz: herkes kadar yalan söylüyor herkes kadar aşık oluyor herkes kadar nara atıyoruz.

Evet Çingeneyiz: Verdiğimiz sözü tutarız, küsleri barıştırırız, tüm hayatlara saygı duyarız

Evet Çingeneyiz: Her dine, her siyasi görüşe, her etnik kökene saygılıyız.

Evet Çingeneyiz: Çanakkale’de savaşan da bizdik, Fatih İstanbul’u alırken de biz vardık, 15 Temmuz darbe kalkışmasında hainlere karşı biz yine meydanlardaydık, bu ülkede bu vatan uğruna asker çocuklarımızı gönderirken davulla zurnayla döndüklerinde ise kurban keserek karşılıyoruz.

Bu vatanı bölmeye çalışanları bu bayrağı indirmeye kalkanları ellerini kırmaya her daim hazırız.

Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin asli unsurları ve de bu ülkenin mihenk taşıyız.

Bölücü ve kirli bir dil kullanarak Çingenelere hakaret eden Erman Toroğlu’nun tavrı özür dilemeyle affedilemeyecek kadar büyüktür. Türkiye’de bulunan yaklaşık 10 milyon Roman olarak yapılan bu hakaretin cezalandırılmasını istiyor ve Bağımsız Türk Yargısına güveniyoruz, şeklinde konuştu.

 

Sezgin TEL

 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara'da yoğun sis: "Göz gözü görmüyor"Önceki Haber

Malkara'da yoğun sis: "Göz gözü görmüyor...

Malkara'da mahalleli sokağa döküldü, evlerinin yanışına hüngür hüngür ağladılarSonraki Haber

Malkara'da mahalleli sokağa döküldü, evl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar