DEMİRHAN MADENCİLİK

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Malkara’da

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Malkara’da
Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, programı kapsamında Malkara’yı ziyaret etti.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Programı kapsamında Malkara’ya gelen Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, ilk olarak Malkara Organize Sanayi Bölgesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından ilçe merkezini de ziyaret ederek partililer ve Malkaralı vatandaşlarla buluştu.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’a ziyareti esnasında; AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül, Mestan Özcan ve Gökhan Diktaş, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş ve İl Teşkilatı da eşlik etti.

Bakan Bolat, AK Parti Malkara Seçim Bürosu önünde AK Parti Malkara Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Hasan Efe ve İlçe Teşkilatı, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer tarafından karşılandı.

AK Parti Seçim Bürosu’nda gerçekleştirilen toplantıda sırasıyla, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Hasan Efe, AK Parti Malkara Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun ve AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş birer konuşma gerçekleştirerek, yaklaşan Yerel Seçimler’e dair değerlendirmelerde bulundular ve son güne kadar daha çok çalışma ve destek çağrısında bulundular.

Daha sonra açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat ise şunları söyledi:

“Çok değerli Malkaralı hemşerilerim; hemşerilerim diyorum çünkü ben de hanım tarafından Tekirdağlıyım. Şarköy’ün 33 yıllık damadıyım. Şarköy’e gidince zaten biz Malkara’ya uğramadan geçemiyoruz. Bu anlamda Malkara ilgimi çekmiştir. Çünkü süt fabrikaları, peynir fabrikaları, mandıracılık ve hayvancılığın merkezi, hem et hem peynir sektöründe gerçekten çok güzel bir yerde olan bir ilçemiz.

Malkara’nın sanayide de ilerlemesini bugün OSB’yi ziyaretimde gördüm ve iftihar ettim. Hayvancılık merkezi dediğimiz yerde OSB’yi yaparak 56 tane güzel fabrikaları kurmuş arkadaşlarımız. Güzel bir OSB yapmışlar. Duydum ki doğalgaz getirilememiş, az bir şey kalmış 7 kilometre. Sahiplerini aradık, onlar da şirketi satmışlar 2 hafta önce. Ama takibini yapacağız. Biraz önce Enerji Bakanımızla konuştuk o 7 kilometrelik bağlantı konusunu inşallah o da takip edecek. İnşallah hem Malkara’nın içini hem de OSB’yi rahatlatmak için.

Bir okul problemi vardı. Onu da Milli Eğitim Bakan Yardımcımızla görüştürdüm burada Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı genç arkadaşımızı. Onlar da inşallah onun takibini yapacaklar. O da yoluna girdi. Milletvekillerimizle birlikte, il başkanımızla birlikte sık sık görüşüyoruz. Sizlerin refahının, gelirinin artması için canla başla mücadele ediyoruz. Bu sene yağışlarımız da iyi gidiyor. Trakya çok güzel yağış aldı bu sene. Bu sene ayçiçeğinde biliyorsunuz, Trakya’daki rekolte azlığından dolayı rekolte bir miktar az kaldı ama biz çiftçilerimize sormadan hiçbir karar almadık. Ayçiçeği çiftçilerinin de buğday çiftçilerinin de kazanması için elimizden geleni yaptık. Ayçiçeği fiyatı belirlenirken de Tarım Bakanımızla harika bir uyum içerisindeyiz. Amacımız şu; üretim artsın, çiftçimizin geliri artsın. Ama bu artış yapılırken de tüketicilerimiz çok pahalı ürün almasın. Buna bir denge peşinde koşuyoruz. Bu konuda yoğun bir koordinasyon içindeyiz.

 31 Mart’ta çok önemli bir seçime giriyoruz. Bundan sonra 4 yıl 2 ay seçim yok. Biraz rahat olacak, istikrar olacak inşallah. 5 yıl önce içim cız etmişti, Malkara’nın kıl payı seçiminin kaybedilmesi. Ne oldu arkadaşlar? Malkara kaybetti. Koca bir 5 sene hatta 5 sene değil 10 sene kaybedildi. Çünkü şehir geriye gidiyor, eskiyor, çürüyor. AK Parti demek, Cumhur İttifakı demek, hizmet demektir, çalışmak demektir, üretmek demektir, eser yapmak demektir. Bu eserler şehrin değerini yükseltecek. Sizin yaşam kalitenizi yükseltecek. Çocuklarınızın, torunlarınızın daha yaşanabilir, daha konforlu imkanlarla yaşamanız anlamına gelecek.

Baktım, Gediz kardeşim maşallah Harita Mühendisi. Yani Belediyecilikle son derece irtibatlı bir alandan geliyor. Cumhur İttifakımızın buradaki adayı. İnşallah sizlerin desteğiyle onu başkan yapacağız. Tekirdağ’ın, Trakya’nın rengi inşallah bu seçimde sarı renk olacak. Merkezi hükümet, Tekirdağ’dan, Süleymanpaşa’dan geliyorum. Sanayiyi, esnafları gezdik. Hava çok iyiydi, Cüneyt Yüksel için, Gökhan Bey için büyük destek gördük. Bu dalga inşallah büyük bir zafer getirecek. Ondan sonra 1 Nisan’dan itibaren iş başına geçeceğiz. Üreteceğiz, hizmetler yapacağız.

Ben Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyorum. Hayırlı, mübarek, bereketli bir Ramazan hepimize Rabb’imden niyaz ediyorum. Bu seçimde Trakya’dan çok ümitliyiz. Güneydoğudan çok ümitliyiz. Buralar eserlere, hizmetlere susadı. Biz de yanınızda olacağız. İnşallah hepinizden destek bekliyoruz. Allah’a emanet olun.”

Bakan Bolat, konuşmasının ardından günün anısına partililer ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafları çektirdi. Daha sonra ilçe merkezindeki esnafları iş yerlerinde ziyaret eden Bakan Bolat, hayırlı işler ve hayırlı Ramazanlar dileklerinde bulunarak, esnafın sıkıntı ve beklentilerini dinledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cüneyt Yüksel’den Gençlere Müjdeler…Önceki Haber

Cüneyt Yüksel’den Gençlere Müjdeler…

Cüneyt Yüksel; "Hazırız, Kararlıyız, Tekirdağ'a Sevdalıyız!"Sonraki Haber

Cüneyt Yüksel; "Hazırız, Kararlıyız, Tek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar