KARYEM-SARACA
MALTAY GIDA
KÖFTECİ MUSTAFA

Vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı Dijital Tır'ı çok sevdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı Dijital Tır'ı çok sevdi
YÜKAY_İŞ_İLANI
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yönetimindeki; Türkiye’nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatıldığı 'Dijital Tır' ın yeni durağı Tekirdağ oldu. Ziyarete gelen vatandaşlar, dijital tırı çok sevdi.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

52 ili ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırın ilk durağı Edirne’den sonra Tekirdağ oldu. Tekirdağ eski valilik önündeki yerini alan tır, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
Ülkenin gelecek vizyonuna katkıda bulunan ve 40 metrekarelik bir iç alan hacmine sahip olan Dijital Tır’da ziyaretçileri üç boyutlu görünüme sahip, yüksek teknoloji unsurlarıyla oluşturulmuş bilgi akışını aktaran holografik sunucu karşılıyor.


Ziyaretçilere güzel bir deneyim sunuyor
Dijital Tır’ın içinde Harekete Duyarlı Ekran, 3 Boyutlu Sanal Kutu, Yeşil Perde ve Sihirli Ayna deneyim alanları bulunuyor. Özel olarak üretilen harekete duyarlı ekran, ileri teknoloji hareket algılama sistemleri sayesinde yanından geçen veya karşısında duran ziyaretçinin hareketlerini animasyon olarak yansıtıyor. Bu alanda ziyaretçilere Türkiye’nin milli gururu İnsansız Hava Aracı (İHA) ile bir uçuş deneyimi imkanı sağlanıyor.

Fatih Sondaj Gemisi tanıtılıyor
3 Boyutlu Sanal Kutu deneyim alanı ise izleyicilere herhangi bir yapıya bağlantısı bulunmadan havada asılı görünüm sağlarken, ileri teknolojiyle havada holografik oluşturularak gerçeküstü izlenim sunuyor. Bu alanda ayrıca altıncı nesil ultra deniz sondaj gemimiz olan Fatih sondaj gemisinin hologram şovu gösteriliyor.


Çok sevdiler
Dijital tır çok güzel. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının yapmış olduğu bu hizmet, meraklıları için çok büyük bir ilgi uyandırıyor. Tırın içerisinde çok güzel materyaller bulunuyor. Yeşil perde deneyimi, Fatih Sondaj Gemisi, çocuklar için güzel simülasyon oyunları. Çok güzel bir hizmet. Çok güzel buldum. Çok faydalı özellikle çocuklar için. Herkesin çocuklarını getirmesini tavsiye ederim. Gezdik, gördük çok hoşumuza gitti” dediler
Tekirdağ’da 4 gün durması beklenen tır, 12.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Ayrınca tırın buradan sonraki durağı ise İstanbul olacak.

 

Sezgin TEL

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Avcılar şaşkınÖnceki Haber

Avcılar şaşkın

İpsala’da 2 köy ve 1 mahalle koronavirüs sebebiyle karantinaya alındıSonraki Haber

İpsala’da 2 köy ve 1 mahalle koronavirüs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar