MALTAY GIDA
MEVA MÜHENDİSLİK (3 AY)

Yeşilay’dan alkol bağımlılarına ücretsiz danışmanlık ve rehabilitasyon desteği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeşilay’dan alkol bağımlılarına ücretsiz danışmanlık ve rehabilitasyon desteği
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Bağımlılıklarla mücadelesini sürdüren Yeşilay’ın Tekirdağ Şubesi, bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikososyal danışmanlık ve rehabilitasyon desteği sağlıyor.

Alkol bağımlılığının da tüm bağımlılıklar gibi hem birey hem de çevresi için zararları olduğunu belirten Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Zafer Soykırlı, 20-26 Kasım Alkol Farkındalık Haftası dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. Soykırlı, “Yeşilay olarak 101 yıl önce alkolle başladığımız bağımlılıkla mücadelemizi önleme, savunuculuk ve müdahale alanlarında aralıksız sürdürüyoruz. Alkol kullanımının çeşitli sağlık sorunlarına ve sosyal sorunlara neden olduğu konusunda farkındalık oluşturmayı önemsiyoruz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de uygulanan Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı ile küçük yaşlardan başlayarak sağlıklı yaşam bilinci oluşturmaya çalışırken, sanattan spora farklı alanlardaki projelerimiz sayesinde de herkesi alkol bağımlılığının zararları konusunda düşünmeye davet ediyoruz. Bağımlılığın oluştuğu durumda ise YEDAM’da bağımlı bireylere ve ailelerine alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarımızla ücretsiz hizmet veriyoruz. Alkol Farkındalık Haftası vesilesiyle alkol bağımlılığının zararlarını bir kez daha hatırlatıyor ve herkesi bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama davet ediyoruz. Yeşilay olarak biz de 101 yıldır olduğu gibi bu konuda çalışmaya ve bize ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kurtulmak isteyenlere destek
Yeşilay, Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikososyal danışmanlık ve rehabilitasyon desteği sağlıyor. YEDAM’ın bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi, alkol bağımlılığının yanı sıra tütün, madde, kumar ve teknoloji ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere de ücretsiz psikososyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyor. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyor. YEDAM’a 115 YEDAM Danışma Hattı üzerinden ulaşılabiliyor.

 

Sezgin TEL

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ'da dev operasyon: 67 kişi tutuklandıÖnceki Haber

Tekirdağ'da dev operasyon: 67 kişi tutuk...

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan 3600 ek gösterge açıklamasıSonraki Haber

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan 3600...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar