DEMİRHAN MADENCİLİK

Cüneyt Yüksel’in Tarım ve Hayvancılık İçin Açıkladığı Projeleri Göz Doldurdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cüneyt Yüksel’in Tarım ve Hayvancılık İçin Açıkladığı Projeleri Göz Doldurdu
Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel geçen hafta Pazar günü yapmış olduğu proje tanıtım toplantısında şehrimizde yaşayan Tarım ve Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız için büyük projeler açıkladı . Projeler arasında başlıacaları;
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

ÇİFTÇİ KART

Çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımıza Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Çiftçi kart verilecek ve  çiftçi karta sahip üreticiler, anlaşmalı akaryakıt, gübre, ilaç,tohum,yem,traktör ve traktör ekipmanları üreten firmalarla yapılan anlaşmalar sayesinde indirim ve büyük ayrıcalıklara sahip olacaklar.

İNDİRİMLİ YEM DESTEĞİ

Hayvancılıkla uğraşan çiftçilermize ucuz ve kaliteli yem konusunda destek vereceğini dile getiren Yüksel; Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize ait Birlik Yem Fabrikasının şu andaki üretim kapasitesinin aylık 400 ton olduğunu, ancak göreve gelmesinin ardından gelişen teknoloji ile bu kapasiteyi aylık olarak 10 bin tona çıkaratacaklarını ve kaliteli yem üretir hale getireceklerini dile getirdi.

Hedeflerinin en az yüzde 20 oranında indirimli bedelle çifçilere tarımsal destek sağlamak istediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cüneyt Yüksel; Arpasını buğdayını getiren çiftçilerimize kar amacı gütmeden yem desteğini vereceklerini açıkladı.

BOŞA AKAN SULAR TOPLANACAK

Kırsal mahallelerde özellikle boşa giden ve değerlendirilemeyen yağmur ve Çeşme sularınının toplama havuzları ile belirli bölgelerde toplanacağını belirten Yüksel; bu sayede hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız oluşan bu minik göletlerden hem hayvanlarını sulayabilecekler hemde olası yangın tehlikelerinde bu suları kullanabileceklerini belirtti.

İlaçlama için ayrıca toplama havuzların kurulacağını belirten Yüksel, boşa akan köy çeşmelerindeki suları toplayarak kullanılır hale getireceklerini söyledi.

MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ

Dar gelirli çiftçilerimiz için dekar başına Ayçiçeği üretimi için 2 Lt, Buğday üretimi için ise 1 Lt ‘lik mazot tutarında nakdi destek sağlanacak.

KABA YEM DESTEĞİ

Sulu tarım yapılabilen bölgelerimizde, çiftçilerimizle yapılacak anlaşmalar ile alım garantisi sağlanarak kaba yem üretimini artıracaklarını belirten Cüneyt Yüksel, üretilen bu kaba yemlerinde hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize maliyetine verileceğini belirtti.

TARIM VE HAYVANCIIĞA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ

İlimiz genelinde oluşturulması için Bakanlıklar, Valilik, ve ilgili il Müdürlükleri, Kalkınma ajansı ile birlikte koordine kurarak çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda hızlı bir şekilde çalışmalar gerçekleştirip Tarım ve Hayvancılığa dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri kurulması için öncülük edeceklerini dile getiren Yüksel; oluşturulan bu bölgelerde başlıca besi ve süt hayvancılığı, koyun keçi yetiştiriciliği, seracılık,meyvecilik Fide ve fidancılık, çiçekçilik  ve tohumculuk faaliyetlerinin yürütüleceğini bildirdi.

HAYVAN SATIŞ PAZARLARI

Tarım ve Hayvancılığın yoğun yapıldığı ilçelerde günümüz standartlarına uygun , vatandaşlarımızın rahat bir şekilde alım satım yapabilecekleri  Hayvan satış pazarlarını, talep edilen lokasyonalarda oluşturarak, mevcut satış pazarlarınıda günümüz standartlarına uygun hale getirererek yenilenmesi sağlanacak.

ATA TOHUM MERKEZİ

Genleri ile oynanmamış, dedelerimizin ninelerimizin ekip biçtiği tohumlara ulaşabilecek ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli rol oynayacak, yerel tarımın sürdürülebildiğine katkıda bulunarak toprak, bitki ve insan sağlığını destekleyecek ATA Tohum merkezi yapacağız.

TARIMSAL DEPOLAMA

İlimizdeki en büyük sorunlardan birisininde depolama alanlarının yetersizliği olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yüksel; Göreve geldiklerinde çiftçilerimiz tarafından üretilen tarım ürünlerinin pazarlanacağı zamana kadar olan sürede belli koşulalrda ,sağlıklı biçimde saklanabilmesi için, soğuk hava ve tarımsal depolama alanları yapacaklarını belirtti.

Tüm bunların yanı sıra, Seracılık ve Mezhabaalanlarındada bir çok projeyi hayata getireceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel; birlikte yaşadığımız şehrimizde  Çiftçilerimizi, Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan tüm vatandaşlarımızı önemsiyoruz ve onlara destek olmak için göreve geldiğimiz andan itibaren projelerimizi hemen gerçekleştirmeye başlayacağız şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar’ın “14 MART TIP BAYRAMI” MesajıÖnceki Haber

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar’...

CHP’ye Gazibey Mahallesinden “CANDAN” Karşılama!..Sonraki Haber

CHP’ye Gazibey Mahallesinden “CANDAN” Ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar