Reklamı Geç
VAHAP AKAY REKLAM 20 GÜNLÜK
cfgg

İSMAİL UZUN: Üreticimiz İçin Bu Durum Kabul Edilemez Bir Hal Almıştır!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İSMAİL UZUN: Üreticimiz İçin Bu Durum Kabul Edilemez Bir Hal Almıştır!..
CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail UZUN yaptığı yazılı basın açıklamasıyla; “Zaten borç ve krediler ile üretim yapmaya gayret eden üreticimiz için bu durum kabul edilemez bir hal almıştır AKP iktidarı vurdumduymazlığını sürdürüyor” dedi.
MALKARA ZİRAAT ODASI İKTİSADİ İŞLETME

CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail UZUN yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Basın açıklamamızın konusu üreticimizin TMO’ya sattığı ürününün parasını alamaması, yaşadığı mağduriyet, üreticinin ekonomik sıkıntısı, kurum yöneticileri ve ilgili siyasilerin vurdumduymazlığıdır.

Toprak Mahsulleri Ofisi teslim aldığı buğdayın ödemesini ilk olarak 30 gün sonra yapacağını açıklamıştır. Sonrasında kademeli olarak bu süreyi uzatmıştır. Bu uzayan zaman zarfında üretici ilgili kurumdan parasını alamamış ve mağdur edilmiştir. Zaten borç ve krediler ile üretim yapmaya gayret eden üreticimiz için bu durum kabul edilemez bir hal almıştır.

Ülkemizde yaşanan çok sayıdaki garabeti saymaya kalkarsak akıl tutulmasına uğrayacağımız olayları art arda sıralayabiliriz. Neresinden tutsak elimizde kalan olaylar yaşıyoruz ne yazık ki. Kuzeyimizde sürüp giden Rusya-Ukrayna savaşı yaşanıyor. Ama ne ilginçtir ki Ukrayna buğdayı ile dünyayı beslemeye devam ediyor, savaşa rağmen üreticisinin ürününü dünya pazarına sunarken ülkemizde çiftçimiz TMO’ ne verdiği buğdayının parasını alamıyor. Üstelik buğday Ekim sezonuna girilmişken. Bu ülke bir zamanlar TMO silolarında ki bakliyatı tüketebilmek için televizyon programları ile reklam yaparken bugün AKP’nin kasıtlı bilinçli politikaları sonucu bakliyatı da dışarıdan alıp olmayan dövizini başka ülkelerin üreticisine verirken kendi üreticisinin buğday parasını hala ve ısrarla ödemiyor.

Yeni Ekim sezonu başlamak üzere mazot, tohumluk, gübre, ilaç fiyatları almış başını giderken bu nedenlerle her geçen yıl daha az ekim ve daha az üretim yapabilen çiftçiyi parasını ödemeyerek bu denli perişan eden AKP iktidarı vurdumduymazlığını sürdürüyor. Bu ülke dünyada kendine yetebilen ender ülkelerden biriyken AKP’nin kasıtlı politikalarıyla her geçen gün yokluğa yoksulluğa sürüklediği çiftçimizin buğday paralarını ödememesini ödemeyi uzatarak daha da mağdur ettiği çiftçiyi asla düşünmediğini söylemek elbette ki bizim görevimizdir” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Tekirdağ DSYB Birlik Üyeleri Seçimli Genel Kurul İçin İmza Topladı!..Önceki Haber

Tekirdağ DSYB Birlik Üyeleri Seçimli Gen...

Malkara’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Çelenk Töreni GerçekleştirildiSonraki Haber

Malkara’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 10...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar