Reklamı Geç
VAHAP AKAY REKLAM 20 GÜNLÜK
cfgg

Tekirdağ DSYB Birlik Üyeleri Seçimli Genel Kurul İçin İmza Topladı!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tekirdağ DSYB Birlik Üyeleri Seçimli Genel Kurul İçin İmza Topladı!..
Tekirdağ DSYB’nin olağan üstü seçimli genel kurul yapılmasını isteyen ve imza veren üyelerin adına yazılı basın açıklaması yapan Birlik Üyesi Sertaç Bayrak; Üyesi olduğum Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, üyelere sağladığı hizmet kapsamını daralttı. Bizlerin talep ettiği ve bizlere vaat edilen hizmetler sağlanmadı, dedi.
MALKARA ZİRAAT ODASI İKTİSADİ İŞLETME

Basın açıklaması yapan Birlik Üyesi Sertaç Bayrak; Birlik üyelerinin birliğe ödemiş oldukları aidat bedeli karşılığında yeterli hizmet alamamalarından dolayı Mevcut Yönetim Kurulu sürecinde birlik üye sayısı ciddi oranda düşmüştür. Buna istinaden birlik bünyesinde hizmet vermek için çalışan iş gücünün orantısız şekilde azaltıldığı ve hizmetlerin durma noktasına geldiği, Birliğe ait yatırımların işletilemediği ve faaliyete geçirilemediği gözlemlenmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Durgun’un Birliğin Malkara Şubesinin karşısında aynı iş koluna ait faaliyette bulunduğu ve rekabet etmeme yasağına aykırı davrandığı, Birliğin karşısında kendine dükkân açıp menfaat sağladığı sosyal medya aracılığı ile tüm üyelerimiz görüp bizlerle paylaşıp tepki göstermiş olmasından dolayı Mevcut Yönetimin değişmesi gerektiği konusunda böyle bir talep oluşmuştur.

Tekirdağ il genelinde faaliyet gösteren birliğimizde faaliyetlerin ve hizmetlerin bitme noktasına geldiğini görmekteyiz. Daha önce her türlü hizmeti aldığımız birliğimizi bu durumlarda görmek bizleri üzmektedir.

Birliğin daha iyi hizmet ve faaliyette olmasının mevcut olan yönetimle bu şekilde devam etmesi üreticilerimize zarar vermektedir. Birlik ana sözleşmesinde belirtilen şekilde Olağanüstü seçimli genel kurul için gerekli çalışmaları başlattık.

Birlik Ana sözleşmesinin 26. Maddesinde bahsedildiği gibi, Olağanüstü genel kurul toplantısı ile ilgili asil üyelerin en az onda birinin noter onaylı talebiyle yönetim kurulu tarafından olağanüstü genel kurul toplantısına çağrılabilir denmekte olduğunu, buna istinaden Asil üyeler olarak bu konuda bir çalışma başlattık. Noter onaylı dilekçelerimizi Birliğe teslim ettik.

Dilekçelerimizin, Birliğe ulaştıktan sonra mevcut yönetim kurulunun ana sözleşmesinde belirtildiği şekli ile verilmiştir. Daha sonra ise imza vererek seçimli genel kurul isteyen üyeleri arayarak dilekçelerin geri çekilmesi konusunda baskı yapıldığı tarafımızca öğrenilmiştir.

Bu durum çok yanlış ve kabul edilemez. "Sen hem Birliğin karşısında kendine dükkân açacaksın, hem de Birlik başkanı olacaksın. Sonra da dilekçeleri geri çekmeleri konusunda baskı yapacaksın. Buradan tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına, Üretici Örgütlerine ve değerli üyelerimize soruyorum; hangi birlik başkanı birlik karşısına kendine dükkân açıp, benzeri ürünlerin satışını yapmaktadır?

Mevcut Başkan ve yönetim kurulundan bir an önce seçimli olağan üstü genel kurulu kararı almasını bekliyoruz, şeklinde konuştu.

TEKİRDAĞ DSYB ÜYELERİNİN TOPLADIĞI İMZA DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ:


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara TSO Meclisi Ekim Ayı Toplantısı YapıldıÖnceki Haber

Malkara TSO Meclisi Ekim Ayı Toplantısı...

İSMAİL UZUN: Üreticimiz İçin Bu Durum Kabul Edilemez Bir Hal Almıştır!..Sonraki Haber

İSMAİL UZUN: Üreticimiz İçin Bu Durum Ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar