DEMİRHAN MADENCİLİK

Malkara Mahalleler Arası Futbol Turnuvası, Sahipsiz Kaldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara Mahalleler Arası Futbol Turnuvası, Sahipsiz Kaldı
- BAYRAM REKLAMLARI -
Malkara’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın bu yıl yapılma ihtimali, saha sorunu ve diğer sorunlar sebebiyle zora girdi.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Malkara’da mahalle sakinleri ve futbol severlerin merakla beklediği Malkara Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’na dair istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Malkara Kültür Sarayı’nda düzenlenen toplantıya; Malkara Muhtarlar Derneği Başkanı Ender Çeşme, Malkara 14 Kasım Spor Antrenörü Özcan Sarıbaş, mahalle muhtarları ve turnuvaya katılmayı planlayan mahalle temsilcileri katıldılar. Toplantıda, yerel yöneticiler, siyasi partiler ve STK’lardan hiç kimsenin yer almaması ise turnuvanın bu yıl ne kadar sahipsiz kaldığını ortaya koydu.

“TURNUVA İÇİN İHALE SÜRECİNİ BEKLEMEK DURUMUNDAYIZ”

Düzenlenen toplantıda konuşan Malkara 14 Kasım Spor Antrenörü Özcan Sarıbaş; “Öncelikle hepiniz toplantıya hoş geldiniz. Toplantımızın nedeni, turnuvaya dair çok fazla bilgi kirliliğinin olması. Geçen hafta Kaymakam Beyle bir toplantı yaptık, şartlarla ilgili bir ön görüşme yaptık. Yapılması için elimizden geleni yapıyoruz. Hatta Bakanlığa kadar ulaştık. Bugün de sizlerle bir toplantı yaparak sizleri sürecin nasıl devam edeceğine dair bilgilendirmek istedik. Turnuvaya ilişkin en büyük problemimiz saha sorunu. Malkara 14 Kasım Stadı’na ilişkin bu hafta veya 2 hafta içerisinde bir ihale süreci olacak. Biz bu ihale sürecini beklemek durumundayız. İhalenin sonuçlanıp sonuçlanmayacağını, nasıl sonuçlanacağını bilmek gibi bir durumumuz yok. Hepinizin bildiği gibi 4 yıldan beri ihale oldu, olmadı, olacak derken izbe bir şekilde. Bu turnuva Malkara için çok önemli bir turnuva. Vatandaşların köylerinden, mahallelerinden takımlar oluşturarak, sahada mücadele ettiği, tribünlerin sporseverlerle dolduğu ve yalnızca Malkara tarafından değil, Trakya genelinde takip edilen, Malkara’nın adını lanse eden bir turnuva. Mahallelerimiz yazın sıcağında güneşin kavurduğu bu çimlerde sahaya çıkarak bu turnuvayı yaşatmaya çalışıyorlar. Bizim isteğimiz öncelikle bu sahanın bir an önce tamamlanarak Malkara’ya en iyi şekilde kazandırılması ve maçların bu sıcak havanın altında değil, ışıklandırılması tamamlanmış bir statta, suni çim üzerinde en sağlıklı şekilde oynanması. Malkara bunu hak ediyor. Bu turnuva Malkara’da futbolseverler için bir hak ve kazanım olmalı. Bugün biz de turnuvaya ilişkin stadın ihale süreci sonuçlanırsa ne olur, olmazsa ne olur, ihale sürecinin dışında turnuva katılım şartları, ücret ve sponsorlar gibi diğer konuları tartışmak için buradayız” diye konuştu.

TEPKİLER HAVADA UÇUŞTU

Yoğun tartışmaların yaşandığı toplantıda, turnuvanın yapılabilmesi için Malkara 14 Kasım Stadı’nın yapım işlerine dair ihalenin yıllardır bir türlü gerçekleşmemesi, bunun başta Malkara’daki amatör futbol takımları dahil olmak üzere spor müsabakalarının bu statta oynanamaması, futbolseverlerin kendi takımlarının müsabakalarını Malkara’da takip edememesi ve yıl boyunca beklenen Malkara Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın da bu aksaklıktan payını almasına yoğun tepki gösterildi.

Öte yandan toplantının yapılması halinde takımlar için belirlenen katılım ücreti, hakem sorunu ve sponsor eksikliği de tabloyu karamsarlaştıran diğer unsurlar oldu.

KATILIMCILAR BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADI

Toplantıda, turnuva katılımcıları, geride kalan seçim sürecinde verilen sözler, tutulmayan vaatleri hatırlatarak, başta Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğü başta olmak üzere yetkililerin görevlerini yerine getirmedikleri, duyurulan toplantıya dahi katılmaya tenezzül etmeyen siyasi partiler ve yetkililerin Malkara Mahaller Arası Futbol Turnuvası’nı sahipsiz bıraktıkları düşüncesiyle toplantıdan hayal kırıklığıyla ayrıldılar.

“Geleneksel” olarak lanse edilen Malkara Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın, bu yıl yapılıp yapılmayacağı, yapılırsa hangi koşullarda nasıl oynanabileceği soruları, maalesef askıda kaldı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Malkara’da “14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ” KutlandıÖnceki Haber

Malkara’da “14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ” Kut...

Çalıntı otomobille kaçan şüpheli, havadan ve karadan takiple yakalandıSonraki Haber

Çalıntı otomobille kaçan şüpheli, havada...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar