DEMİRHAN MADENCİLİK

Malkara’da “14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ” Kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara’da “14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ” Kutlandı
Malkara Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen “14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ”ne ilçe protokolü, çiftçi kuruluşları ve çok sayıda çiftçi ile vatandaş katıldı.
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Hükümet alanında Atatürk anıtı önünde organize edilen programa;  Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Başkanı Nergiz Karağaçlı Öztürk, Ziraat Odası Başkan Vekili Ender Çeşme, Meclis Başkanı Saim Özden, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Tarım Kuruşları Başkanları, Siyasi Parti Başkan ve Yöneticileri, Banka Müdürleri ve Yöneticileri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Örgütleri yöneticileri, Muhtarlar ile çiftçiler katıldı.

Tören, Malkara Ziraat Odası Meclis Başkanı Saim Özden tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Daha sonra ilçedeki tarım kuruluşlarından 269 Sayılı Yağlı Tohumlar Kooperatifi ve Tarım Kredi Kooperatifi çelenkleri yöneticileri tarafından ayrı ayrı Atatürk Anıtına konuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasını müteakiben Ziraat Odası Başkan Vekili Ender Çeşme günün anlam ve önemine uygun yaptığı konuşmada;

“BUGÜN BURADA KUTLAMAKTA OLDUĞUMUZ 14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ ÇELENK TÖRENİNE KATILIMINIZDAN DOLAYI MALKARA ZİRAAT ODASI OLARAK TEŞEKKÜR EDİYOR VE HOŞGELDİNİZ DİYORUM.

ÜLKELERİN EKONOMİLERİNİN CAN DAMARLARINDAN BİRİ ŞÜPHESİZ Kİ TARIMDIR. TARIMSAL ÜRETİMİN GÜCÜ, ÇEŞİTLİLİĞİ, VERİMLİLİĞİ, PAZARLAMA BÜYÜKLÜĞÜ GİBİ UNSURLAR EKONOMİK KALKINMANIN EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİNDENDİR. TARLADAN SOFRAYA, TOPRAKTAN SANAYİYE UZANAN MEŞAKKATLİ YOLCULUĞUN EN ÖNEMLİ EMEKTARLARI İSE ÇİFTÇİLERDİR.

DÜNYANIN İÇİNDE BULUNDUĞU KOŞULLAR, GÜN GEÇTİKÇE TARIMSAL ÜRETİMİN HAYATİ ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA HATIRLATIRKEN, ÇİFTÇİLERİN KRİTİK ROLÜNÜ VURGULUYOR. PANDEMİ, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ARTAN DÜNYA NÜFUSU, GENİŞLEYEN ŞEHİR MERKEZLERİ TARIM ALANLARI ÜZERİNDEKİ BASKIYI ARTIRIYOR. SU KAYNAKLARININ AZALMASI, DOĞAL KAYNAKLARIN SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEKİLDE KULLANILAMIYOR OLMASI VE OLAĞAN DIŞI METEOROLOJİK OLAYLARIN YAŞANMA SIKLIĞINDAKİ ARTIŞ VE BERABERİNDE DOĞAL AFETLER TARIM ARAZİLERİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR.

TOPRAKTAN GEÇİMİNİ SAĞLAYAN TOPRAKTAN ALDIĞI DRONE DEEREK ONURUGISINI VEREN, ELDE ETTİĞİ GELİRE KANAAT EDEZUN ONURUYLA YAŞARE TARZINI BENİMSEYEN VE TOPLUMUMUZUN HER KESİMİNDEN SAYGINLIĞI HAKEDEREN ÇİFTÇİLERİMİZİN HAK ETTIĞI REFAH HEP BİRLİKTE ÇABA VE GAYRETLERIMIZ/ SEVİYESİNE ULAŞMASI İÇİN

ZİRAAT ODASI OLARAK CİFTÇİLERİMİZİN MÜHENDİSLERİMİZ İLE EN İYİ SEKİLDE YÖNLENDİREREK Y ZİRAAT VERİM ALABİLMELERİ İÇİN TEKNİK DESTEK VERMEKTEYİZ. FAKAT GİRDİ MALİYETLERİNİN BİR TÜRLÜ DÜŞÜRÜLEMEMESİ VE PAZALAMA OLANAKLARININ ÇİFTÇİLERİMİZ EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALAMAMAKTADIR. OLMAMASINDAN DOLAYI GİRDİ MALİYETLERİNİ ÜRETİM BAZLI YETERLİ DESTEKLER VERİLİP MALİYETLER DÜŞÜRÜLMELİDİR.

ZİRAAT ODASI OLARAK ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİNDE DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN KURUM VE KURULUŞLARA, HER ZAMAN ODAMIZIN YANINDA OLAN VE MÜCADELEMİZDE BİZLERİN BİRER ELEMANI GİBİ ÇALIŞAN DELEGE VE MUHTARLARIMIZA HEPİNİZİN NEZDİNDE TEŞEKKÜR EDERİM.

SÖZLERİMİ BİTİRMEDEN HATIRLATMAK İSTERİM.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURUCUSU GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, TÜRK KÖYLÜSÜ VE ÇİFTÇİSİNİ MİLLETİN EFENDİSİ OLARAK TANIMLAMIŞ, "MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZİRAATTIR." DİYEREK CEFAKAR ÇİFTÇİLERİMİZİN ÜLKE KALKINMASINDAKİ VE TOPLUM İÇİNDEKİ YERİ VE ÖNEMİNİ BELİRTMİŞTİR.

TÜM ÇİFTÇİLERİMİZİN, 14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ'NÜ KUTLUYOR, BOL KAZANÇLI, BEREKETLİ, SAĞLIKLI BİR YIL GEÇİRMELERİNİ SUNUYORUM. TEMENNI EDİYOR, SAYGILARIMI SUNUYORUM" dedi.

TEBRİKLERİ KABUL ETTİLER

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Ziraat Odası Başkan Vekili Ender Çeşme ile Meclis Başkanı Saim Özden ve Yönetim Kurulu ile Ziraat Odası çalışanları oda binasında “14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ” tebriklerini kabul ettiler. Davetlilere Ziraat Odası çalışanları tarafından ikramlarda bulunuldu.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Edirne'de 22 kaçak göçmen yakalandıÖnceki Haber

Edirne'de 22 kaçak göçmen yakalandı

Malkara Mahalleler Arası Futbol Turnuvası, Sahipsiz KaldıSonraki Haber

Malkara Mahalleler Arası Futbol Turnuvas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar