MALTAY GIDA
MEVA MÜHENDİSLİK (3 AY)

Malkara’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Öğretmenler Günü sebebiyle 24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 10.30'da Malkara'da Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Öğretmenler Günü programı saat 11.00'da Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam etti.

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin öğretmenler ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından Atatürk Anıtına sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. 

Öğretmenler Günü programı saat 11.00'da Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam etti.


24 Kasım Öğretmenler Günü programına; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu, Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri,  belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, basın mensupları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç'ın yapmış olduğu günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Konuşmanın ardından Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bilge Oktar Yılmaz, “Dünyanın Bütün Çiçekleri” isimli şiiri okudu.

Öğretmen konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Malkara Anadolu Lisesi öğrencisi Dilayda Yılmaz’ın yazdığı kompozisyon il birincisi olduğu için Tekirdağ’da ödül alacağından, Malkara Anadolu Lisesi öğrencisi Sıla Koru tarafından okundu.

Emekli öğretmenler adına Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi’nden emekli olan Hülya Dinç tüm emekli öğretmenler adına duygu yüklü bir konuşma yaptı.

Şehit öğretmenler anısına hazırlanan video izlendi.

Ardından, Malkara ilçesinde görev yapan, öğrenmen ve idarecilere 2021 LGS sonuçlarında elde edilen başarıdan dolayı Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel tarafından “Başarı Belgesi” takdim edildi.

Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi’nden Hülya Dinç ve Sevcan Doygun ile Şair Nevi İlkokulu’ndan Çiğdem Yılmaz’a Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel tarafından “Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri” takdim edildi.

Adaylığı kaldırılan öğretmenler adına Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Sadık Berk Tınaz bir konuşma yaptı.

Ardından, Malkara Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Erol İyisözlü, adaylığı kaldırılan öğretmenlere yemin törenini gerçekleştirdi.  

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç ödüllerini takdim ettiler.Program ödül töreni ile son buldu.

Sezgin TEL

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KEŞAN DOÇEK Likya Yolu Yürüyüşünden döndüÖnceki Haber

KEŞAN DOÇEK Likya Yolu Yürüyüşünden dönd...

Cumhurbaşkanından ödüllü Başkan, başarıya götüren süreci anlattıSonraki Haber

Cumhurbaşkanından ödüllü Başkan, başarıy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar