DEMİRHAN MADENCİLİK

Malkara’da CHP’nin 100. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara’da CHP’nin 100. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
Malkara’da Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nin 100. Kuruluş Yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.
AİLE KASABI
YILMAZ MOBİLYA REKLAM

Malkara Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun ve CHP Malkara İlçe Teşkilatı, CHP eski dönem İlçe Başkanı Ülya Ertan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, Malkara Muhtarlar Derneği Başkanı Ender Çeşme ve mahalle muhtarları, Saygın Malkara Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Kemal Önder, oda/STK/dernek temsilcileri ve partililer katıldı.

Düzenlenen törende ilk olarak CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Serap Baykal ve Gençlik Kolları Başkanı Aykut Akkaya tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumunda bulunuldu.

Akabinde saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

İSMAİL UZUN: “CHP ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE IŞIK TUTMAYA DEVAM EDECEKTİR”

Törende günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştiren CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun, şunları söyledi:

“Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz.

Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünün zorluklarıyla büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi'nin, yarının idealleriyle daha da büyüyeceğine olan inancımız tamdır.

Büyük Atatürk; cumhuriyeti ilan etmeden 1922 Aralık'ında "Barıştan sonra halkçılık esası üzerine dayanan ve Halk Fırkası adıyla siyasi bir firka kurmak niyetindeyim" diyerek; kurtuluş Savaşı sonrası ülkemizin yeni bir yönetime kavuşmasıyla birlikte 9 Eylül 1923'te Türkiye'nin ilk siyasi partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi kurmuştur.

Partimiz, Ebedi Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni biçimlendirmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk'ün izinde, topraklarımızın kutsallığına ve milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğine dayanan Cumhuriyetin asırlık yolculuğuna eşlik etmiş bir partidir. Öyle ki, dünyada 100. yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine de sahiptir.

Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi ve tecrübesiyle çağdaş Türkiye'nin en önemli siyasi miraslarından biridir. Bu miras sadece bize değil; Büyük Atatürk tarafından milletimizin her bir ferdine emanet edilmiştir.

Biz, Cumhuriyet Halk Partililer olarak, bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız. Ülkemizin binlerce yıllık tarihi, kültürel ve siyasi zenginliklerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için dün olduğu gibi bugün de çalışmaya devam edeceğiz. Bu büyük coğrafyanın renklerini ve dokusunu kucaklayarak, ülkemizin ulusal birliğini ve değerlerini yüceltmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyetimizin kazanımlarının hedef alındığı, demokratik değerlerin yok sayıldığı ve barınma, eğitim, sağlık gibi temel hakların bile yok sayıldığı, her türlü mücadelenin adıdır.

Çiftçisinden öğretmenine, gencinden emeklisine kadar herkesin eşit ve onurlu bir yaşam sürdüğü, hukuk kurallarının herkes için geçerli olduğu, kendine yeten bir Türkiye hedefinden 100 yıldır vazgeçmemiş bir partidir.

Bugün partimize ve Cumhuriyetimize saldırılar 100 yıl önceki karanlık anlayışla artarak devam etmektedir. Her türlü etik değerden uzak bir şekilde; kurumları, halkı, Anayasayı hiçe sayan bir anlayışın yarattığı bu çok karanlık dönemde dahi bize ışık tutan, önderimiz Atatürk'ün çizdiği yoldur.

Cumhuriyet Halk Partisi, Saray zihniyetinin, cemaatlerin, zümrelerin, kendini halktan üstün görenlerin karşısında milletin kayıtsız şartsız egemenliği dediği için cumhuriyetçidir.

Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanların ve topraklarımızı rant alanı olarak görenlerin karşısında milliyetçidir. Önce halk dediği için, toplumu kutuplaştırmadığı için, yasalar karşısında herkesi eşit gördüğü için halkçıdır.

Devletin fabrikalarını, hastanelerini, okullarını, köprülerini, limanlarını yandaşa ve yabancıya peşkeş çekenlere karşı; sosyal devlet, sosyal adalet ve milli kalkınma dediği için devletçidir.

Halkın; dinî ve kutsal duygularını sömürerek siyasete alet edenlere karşı, devletin dinî inançlardan bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunduğu için laiktir.

Çağdaş dünyanın gerekliliklerini hiçe sayarak, cehaletin karanlığını dayatanlara karşı, bilim ve yenilik dediği için devrimcidir.

Bizim hep birlikte, bu büyük mirası ve değerleri yaşatarak, Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacağımıza olan inancımız tamdır. Ata'mızın çıktığı bu yolda, ülkemizi ikinci yüzyılımızda gerçek bir demokrasiye kavuşturmak, tıpkı geçmişte olduğu gibi ülkemizi muasır medeniyetler tarafından örnek alınan ve yurttaşlarımızı her bakımdan gurur duydukları bir ülkede yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla ilerleyen partimiz, ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir. 100'üncü yılımız hepimiz için kutlu olsun.”

İsmail Uzun’un konuşmasının ardından düzenlenen tören, günün anısına çektirilen toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Malkara İlçe Başkanlığına “İSMAİL UZUN” SeçildiÖnceki Haber

CHP Malkara İlçe Başkanlığına “İSMAİL UZ...

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk'ün 2023 - 2024 Yılı Eğitim & Öğretim Yılı Açılış MesajıSonraki Haber

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk'ün 2023 -...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar